Divné úmrtia 37: Vladimír (†24) zomrel po zásahu prúdom: Dotkol sa nabíjaného mobilu!

801

Tragicky dopadlo minulý rok stanovanie troch kamarátov v rekreačnej oblasti Zemplínska šírava. Dvadsaťštyriročný Vladimír si tam šiel nabiť mobil, ktorý zapojil do verejného rozvádzača. Potom, čo sa svojho telefónu dotkol, ho zasiahol prúd. Potom mu už nebolo bohužiaľ pomôcť. Polícia doteraz nikoho neobvinila.

Za zábavou a vodnými radovánkami išli minulý rok traja kamaráti, ktorí sa vydali k priehrade Zemplínska šírava. Nocovali v stane v stredisku Hôrka. Kempovanie malo ale tragický koniec. Kamaráti si zaplatili za odber elektriny z verejného rozvádzača. Dvadsaťštyriročný Vladimír po dni kúpania šiel vtedy do stanu, aby si nabil telefón.

Divné úmrtia 34: Krásnu Nasťu zabil elektrický prúd, keď jej spadol mobil do vane

 Zásah  elektrinou 

Akonáhle sa dotkol telefónu, ktorý sa nabíjal, zasiahla ho elektrina. „Keď pribehli kamaráti a chceli ho oslobodiť, ucítili prúd aj oni, ale potom sa im podarilo kábel z rozvádzača vytrhnúť,“ uviedol pre denník Nový Čas otec zosnulého Vladimír Dejmut (51) s tým, že sa ho záchranári pokúšali zachrániť, ale už mu nebolo pomoci.

Podľa informácií vyššie spomínaného denníka polícia doteraz nikoho z tragédie neobvinila. „V uvedenej veci v rámci vyšetrovania prebieha znalecké dokazovanie. O ďalších procesných úkonoch neposkytujeme žiadne informácie, pretože by mohli ohroziť samotné vyšetrovanie,“ uviedla policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Divné úmrtia 18: Krásnu blondínku zabil mobil vo vani

Otec Vladimíra, ktorý je elektrikár, nechápe, že stále prípad ešte nie je uzavretý. Podľa neho niekto za stav rozvádzača v rekreačnom stredisku musí byť zodpovedný.

„Neviem, ako kontrolovali jeho stav, keď na rozvádzači neboli napäťové chrániče. Navyše bol v zlom stave, bol deravý a chýbali krytky na zásuvkách. Veď taký elektrický rozvádzač by mal byť mimo prevádzky, pretože nespĺňal stupeň ochrany krytia tzv. IP, aby nevznikla tragédia,“ dodal Vladimír.