Do domu speváčky Taylor Swift vnikol stalker, zaspal v jej posteli

1512

Do newyorského domu speváčky Taylor Swift (28) v jej neprítomnosti v piatok vnikol stalker. Než ho zatkla polícia, prespal sa v jej posteli. Ide už o tretí podobný incident za tento mesiac.

Stalker, ktorého polícia identifikovala ako Rogera Alvarado (22) z Floridy, ešte spal, keď polícia do domu v štvrti Tribeca na Manhattane dorazila. Alvarado uviedol, že si stihol dať aj sprchu.

Do domu, ktorý speváčka kúpila len pred pár mesiacmi za 18 miliónov dolárov, sa vlámal po rebríku cez okno, ktoré rozbil.

Alvarado bol zatknutý a čelí obvineniu zo Stalking, vlámaniu a vniknutiu na cudzí pozemok, informoval s odvolaním sa na policajné zdroje The Sun.

Nie je to navyše prvýkrát, čo Alvarada zadržala polícia. Zatknutý bol už 13. februára, keď na rovnakej adrese rozbil dvere lopatou.

Americká speváčka sa tento mesiac so stalkermi potýkala už tretíkrát. Pred jej ďalším domom v Beverly Hills v Kalifornii polícia 14. apríla zatkla Julia Sandrocka  z Colorada, ktorý mal pri sebe nôž, povraz, zásobu liekov a náboje.

U rovnakého domu bol o pár dní skôr, 8. apríla, zadržali bezdomovca Justina Lilly (23), keď sa pokúšal preliezť múr a ignoroval varovanie bezpečnostnej služby.

Lilly si pobudol za mrežami tri dni, Sandrock, ktorý tvrdil, že trpí depresiami a bipolárnou poruchou, bol prepustený začiatkom tohto týždňa.