Drogoví Pašeráci si na pomoc zobrali hárajúcu fenku. Finta im nevyšla, vlčiak Zoro sa nenechal „oblbnúť“

1246

Mysleli na všetko, lenže netušili, že na slovenskej strane hranice narazia na vlčiaka Zora. Pokus českých pašerákov previesť k susedom cez niekdajší prechod Lanžhot-Brodské viac ako dva kilogramy marihuany skočil fiaskom. A to pritom vymysleli mazanú fintu …

Dvaja Česi vo veku 29 a 31 chceli mať istotu, preto na tašku s cenným obsahom posadili hárajúcu fenku pitbulla. Ak by došlo na slovenských strane k prehliadke ich mercedesu služobným psom, verili, že by ho sučka priviedla na iné myšlienky. Lenže sa prerátali!

 Profík  Zoro 

Vlčiak Zoro slúžiaci u colníkov v Senici mal totiž úspešný týždeň, odhalil už dve drogové skrýše. A tretiu vyštekal v aute Čechov potom, čo odolal zvodom nastraženej psie dámy. „Pes bol spočiatku rozrušený, ale je profesionál. Udržal si odstup a drogy vyčuchal,“ pochválila štvornohého profíka hovorkyňa Colného úradu v Trnave Iveta Zlochová.

 Kšeft za  státisíce 

Nešlo o maličkosť. Viac ako dva kilogramy sušiny ukryte vo vedre, čiernej igelitke a ďalšom balíčku môžu mať na slovenskom čiernom trhu hodnotu v prepočte až tridsaťtisíc eur. „Závisí to na jej kvalite. To ukážu rozbory,“ dodala Zlochová.

„Z uvedeného množstva by sa dalo vyrobiť minimálne 9 400 jednorazových dávok. Pri predaji by za 2 kilogramy mohol získať na čiernom trhu približne od 10 do 31 tisíc eur,“ upozornila Mária Linkešová, hovorkyňa policajného riaditeľstva v Trnave.

 Pašerákom hrozí až  15 rokov 

„Nápad, ako prepašovať drogy, je to zaujímavý. Na druhú stranu hrozí na českým pašerákom bezo sporu tvrdší trest,“ reagoval na kurióznu prípad Ivan Douda zo strediska prevencie a liečby drogových závislostí Drop In.

Kým dvojročný Zoro žne pochvalu, mladší z Čechov, Zdenek P. (29), ktorý sa priznal, si zarobil na malér. Za výrobu, držanie a obchodovanie s drogami mu totiž podľa slovenských zákonov hrozí 10 až 15 rokov väzenia. Vyšetrovateľ zároveň požiadal súd o uvalení väzby.

Priemerná cena 1 gramu marihuany sa podľa kvality v Česku pohybuje medzi 150 až 300 korunami za gram. Na Slovensku sa udáva cenové rozpätie od 5 do 14 eur za gram.

Česi odhalili 60členný gang pašerákov heroínu a kokaínu do Austrálie