Bizarné kostýmy, parochne a okuliare so stieračmi vymenil Elton John za „pokojnejšie“ vyšívané saká a farebné okuliarové rámy. Aj v pokročilom veku však zostáva skvelým hudobníkom, ako dokázal vlani na koncerte v Prahe. Legendárny britský skladateľ, spevák a pianista oslavuje 25. marca sedemdesiatiny.
    Výrazné melódie a lyričnosť jeho romantických balád mu zabezpečili povesť jedného z najväčších hitmakerov všetkých čias. Za hudbu k filmu Leví kráľ dostal Oscara. Za služby v hudbe a dobročinnosti ho britská kráľovná v roku 1998 povýšila do šľachtického stavu. A dokonca vyšiel na austrálskych známkach.

Sir Elton Hercules John je veľmi pracovitý. Za bezmála 50 rokov predal viac ako 300 miliónov platní. Medzi najznámejšie albumu patrí Elton John (1970), Tumbleweed Connection (1971), Madman Across the Water (1971) či Made in England z roku 1995.
    A nezvolňuje ani teraz. Vlani vydal novú platňu „rokenrolových pesničiek“ Wonderful Crazy Night, stále koncertuje. Hovorí sa, že dokáže napísať hit za hodinu. Pôvodne spieval tenorom, dnes má skôr barytón. Jeho hra na piano je ovplyvnená klasickou hudbou a černošskými gospelami.

Kedysi s oranžovými vlasmi a ružovými silonkami, dnes menší zavalitý chlapík za pianom budí ďalej pozornosť svojim vzťahom s kanadským režisérom Davidom Furnishom, s ktorým sa oženil v roku 2014. Furnish mu pomohol skoncovať s drogami. Dnes majú spolu už dve deti, syn Zachary prišiel na svet v roku 2010 a o dva roky neskôr ďalší chlapec Elijah Joseph Daniel. Synov im porodila náhradná matka.
    Talent preukazoval John už ako štvorročný chlapec za pianom. Zdedil ho po otcovi, ktorý hral na trúbku v kapele kráľovského letectva. Narodil sa 25. marca 1947 v anglickom Middlesexe ako Reginald Kenneth Dwight. V 11 začal študovať na Kráľovskej hudobnej akadémii.

Jeho kapela Bluesology mu priniesla pseudonym, ktorý pozostával z krstných mien jej hráčov, Eltona Deana a Johna Baldryho. Známy začal byť v roku 1970. S básnikom a textárom Berniem Taupinom vytvorili jeden z najúspešnejších autorských tímov v histórii populárnej hudby.

Jeho piesne spájali dojímavosť amerického soulu s energiou britského rocku. K vlastným hitom Rocket Man, Crocodile Rock alebo Daniel pridal beatlesovskú skladbu Lucy In The Sky With Diamonds.

Počas 80. rokov 20. storočia sa občas pripomenul, treba dojemným songom Sacrifice. V druhej polovici tej doby prešiel životnou i tvorivou krízou: „Bola to roky drog, litrov whisky a riskantného sexu s mužmi v ére AIDS.“ A tiež štvorročného manželstva so štúdiovou techničkou Renatou Blauelovou.

    V 90. rokoch smútil s piesňou Candle In The Wind za tragicky zosnulou britskou princeznou Dianou tak úspešne, že sa z piesne stal najpredávanejší singel všetkých čias. Tvorcom vyniesol v roku 1997 cenu Grammy. John zabrúsil aj do sveta muzikálov, napríklad s Timom Riceom napísal piesne pre predstavenie Aida. Kritika ocenila jeho album Songs From The West Coast (2001).

Povestná je jeho podpora charitatívnych projektov, založenie nadácie na pomoc chorým AIDS aj boj za legalizáciu sobášov medzi osobami rovnakého pohlavia. Hudobne spolupracoval s Johnom Lennonom, Billie Jean Kingovou, Bryanom Adamsom alebo Erikom Claptonom.

John vlastní tiež impozantnú zbierku luxusných vozidiel, ktorej časť rozpredal, ďalšie zbierky umeleckých predmetov a okuliarov. Jeden z najbohatších Britov má hviezdu na hollywoodskom chodníku slávy a jeho vosková figurína je v londýnskej zbierke Madame Tussaud.