Exekútor zapečatil byt dôchodcu aj s dvomi psami, sučka neprežila.

362

Informácie o správaní exekútora, ktorý zapečatil byt invalidného dôchodcu bez ohľadu na to, že sa v ňom nachádzali dva psy, otriasla nie len Českom. Nešťastná udalosť má bohužiaľ tragickú dohru. Jeden zo psíkov šok nezvládol.

Minulý týždeň zažil pán Václav z Brezové na Benešovsku poriadny šok. Keď sa vracal domov z návštevy u príbuzných, objavil na dverách pečatnú pásku od exekútora. Dôvodom bol 500 euroví dlh. Exekútor neponechal nič náhode a pre istotu invalidovi zalepil aj kľúčovú dierku.

V byte, ktorý úradník navštívil, sa však nachádzali dva psy a invalidný dôchodca si zúfal. „Mal som tam dvoch psíkov, tak som si hovoril, či to mám otvoriť násilím … Nevedel som, čo mám robiť,“ oznámil dlžník televíziu Nova. Vstup do bytu mal zakázaný, ale čo si tam bez neho psíkovia počnú? Dva dni sa snažil celú záležitosť riešiť s úradmi, ale márne. Nakoniec teda do bytu vtrhol bez povolenia, pretože už mohlo ísť psíkom o život.

Britská armáda utratila vyše tisíc služobných psov z Afganistanu a Iraku. Ľudia sa búria: Sú to hrdinovia!

„Bál som sa, že mi Rony a Sára zomrú hladom a smädom. Tak som sa bol opýtať na polícii, kde mi povedali, že môžem byt otvoriť a psy opatriť. Ale to by ste si nepriali vidieť, ako byt vyzeral, keď sa dvaja psy nedostali takú dobu von,“ povedal majiteľ v rozhovore pre server iDnes.

Po šťastnom konštatovaní však prišla smutná dohra. Trinásťročná sučka Sára teraz zahynula. „Preplakala som celú noc. Sára bola ako moje dieťa, mal som ju trinásť rokov, boli sme na seba zvyknutí,“ vypovedal smútiaci invalid. Zo smrti milovaného psíka viní práve neokrôchaného exekútora a jeho hulvátský postup, ktorý spôsobil zvieratám neznesiteľný stres.

Pár, ktorý si adoptoval prasiatko z útulku ho po pár týždňoch zabili a zjedli!

„Nikto ma nepresvedčí, že to tak nie je. Keby sa to nestalo, možno tu mohol pes byť,“ povedal rezolútne pán Václav a označil exekučného úradníka za neľudského surovca. Exekútor ho rozpálil ešte ďalším úplne nezmyselným krokom, keď nechal exekučné papiere aj pri vstupe do domu jeho priateľky, ktorá však nič nedlhuje.

K smutnému prípadu už sa vyjadrila aj Exekútorská komora, podľa ktorej bol postup úradníka veľmi neštandardný. „Ak súdny exekútor vykoná úkon v byte majiteľa a sú tam živí psi, mal by primeraným spôsobom vyrozumieť majiteľa bytu,“ povedal člen prezídia Exekútorskej komory Českej republiky Martin Tunkl.

Zakážu kožušinové farmy? Podarí sa presadiť dobrý zákon?

„Prečo nedal vedieť? Keby nalepil plombu na televíziu, počítač alebo na chladničku, tak to pochopím. Ale prelepiť zámok, keď tam boli zvieratá?“ Pýta sa invalidova priateľka Marcela. Pánovi Václavovi teraz neostáva nič než oči pre plač. Dlh, ktorý podľa jeho slov nie je nijako veľký, bude splácať, ale život jeho milovanej Sáry už nič nevráti.