Pár, ktorý si adoptoval prasiatko z útulku ho po pár týždňoch zabili a zjedli!

1218

Kanadských ochrancov zvierat pobúril osud prasiatka, ktoré si v jednom z útulkov vybrali istý muž so svojou partnerkou. Vedenie útulku presvedčili, že sa vietnamské prasiatko bude u nich doma mať dobre, za pár týždňov však zviera zabili a zjedli. Organizácia spravujúca útulok sa snažila docieliť ich potrestanie, podľa polície však žiadne kanadskej zákony neporušili.

„Keď sme sa to dozvedeli, prvou reakciou bol šok. Zlomilo nám to srdce,“ povedal zamestnanec organizácie proti krutému zaobchádzaniu so zvieratami z provincie Britská Kolumbia (SPCA) Leon Davis v televízii CBC. „Ku všetkým zvieratám, ktorá prejdú našou starostlivosťou, si vytvoríme puto.“

Prasiatko Molly bolo jedným z desiatok zvierat svojho druhu, ktoré skončila v starostlivosti útulkov spravovaných touto organizáciou kvôli tomu, že ich pôvodný majitelia týrali. Pár z mesta Duncan si Molly vyhliadol a adoptoval 19. januára. Prasiatká sú stále populárnejšími domácimi miláčikmi a aj Molly sa mala stať jedným z nich. Minulý týždeň však organizácia zistila, že ju stretol smutný osud. Noví majitelia ju údajne nedokázali vycvičiť, a tak ju zjedli.

Podľa denníka The Huffington Post organizácia kontaktovala políciu, ktorá konštatovala, že zákon by bol porušený len vtedy, keby zviera zabili nehumánnym spôsobom. To sa však nestalo a tak pár nebude nijako potrestaný. Mená dvojica sa ocitla na čiernej listine útulkov a zrejme už nebudú môcť adoptovať žiadne zviera.