Frontálny útok na pomaranč

599

Masáž proti celulitíde 

Pomocou pravidelnej masáže sa môžete zbaviť celulitídy raz-dva. Pomáha naštartovať prekrvenie pokožky, ktoré podporuje spaľovanie tuku. Pri masírovaní postihnutej zóny postupujte smerom k srdcu. Ak sa vám to zdá málo účinné, skúste si jemne štipkať ukazovákom a palcom miesta s pomarančovou kožou, striedavo oboma rukami a čo možno najrýchlejšie. Takto si zaistíte dobrú elasticitu a dáte do pohybu výmenu látok v tele. Skúste masáž s rukavicou z lufy, špeciálnymi masérskymi telieskami alebo profesionálnu lymfatickú masáž nôh v salóne.

Každý druhý deň polhodinka pohybu vyhľadí hrbolčeky na stehnách s dlhodobým úspechom. 

Jedzte s hlavou 

Zabudnite na drastické diéty, ktoré celulitíde len hrajú do karát. Vo fáze boja zabudnite na solenie, cukrenie, alkohol, kávu (spomaľuje cirkuláciu krvi), fast food a cigarety (spomaľujú vyplavovanie jedov z tela). Nastavte si svoj jedálniček tak, aby obsahoval čo najviac celozrnných produktov, rýb, chudého mäsa, zeleniny a ovocia. Na pitie si dajte vodu s vytlačeným citrónom (vitamín C patrí medzi zabijakov tuku a dobrým vílam v obnove kolagénovej vrstvy)  alebo zelený čaj (zvyšuje spotrebu energie o 4% a tým aj spaľovanie tukov).

Zabudnite na kávu, spomaľuje prekrvovanie organizmu a vyplavuje do tela stresové hormóny. 

Vyhlaďte celulitídu detoxom

Nie, detox naozaj nie je len pre ľudí so sklonom k sebatrýzneniu. Džúsovú a čajovú kúru vie vydržať každý, len k nej potrebuje trocha trpezlivosti a odhodlania. Žihľavový čaj napomáha odvodňovaniu tela a špeciálne detoxové čaje, ktoré nájdete v lekárňach ale aj supermarketoch, dokážu spraviť malé zázraky. Takýto detox by mal  trvať najmenej tri dni až týždeň. Okrem džúsov a čajov pite veľa vody, ktorá dodá pružnosť a výživu, ktorú potrebujú bunky na rýchlu regeneráciu. Výsledky čakajte až po 28. dňoch, toľko potrebuje telo na to, aby sa na ňom odrazili viditeľné výsledky detoxikačnej kúry. Po celú dobu si doprajte pravidelnú dávku vitamínu B6, zinku, magnézia, lezitínu a vitamínu E.

Klamte: opálené telo vyzerá opticky chudšie než v skutočnosti je… Takto sa dá zbaviť aj celulitídy, ale len naoko… 

Pohnite zadkom  

Ak máte v pláne zbaviť sa celulitídy dlhodobo, neostane vám nič iné ako trocha pohnúť kostrou. Nemusíte chodiť trikrát do týždňa behať, úplne postačí, ak svojmu telu venujete každý druhý deň polhodinku kardio tréningu. Váš pulz by pri optimálnom spaľovaní nemal presiahnuť 140 úderov za minútu. Najvhodnejším športom je bicyklovanie, chôdza, plávanie alebo korčuľovanie, pri ktorom si vybudujete aj aké také svalstvo, ktoré telo potrebuje na spaľovanie tukov. Pokiaľ patríte medzi športové lemry, netrápte sa a skúste kompromis typu: namiesto rannej jazdy autobusom na univerzitu – choďte pešo, namiesto výťahu – použite schody a počas prednášky zatnite svaly na zadku na desať sekúnd a uvolnite – opakujte 20 krát. Samozrejme, že výsledky nebudú také dobré ako pri posilňovaní vo fitku, ale nakoniec aj to je lepšie ako nič….