HC Slovan sa ešte neodrazil od dna

852

Na začiatku 7. minúty tvrdo narazil Sersen na mantinel Igguldena, ktorý sa so zranením tváre už nevrátil do hry. Rozhodcovia však poslali predčasne pod sprchy prekvapujúco Mojžíša, ktorý v danom momente ani nebol na ľade. Slovan dvoj min. a päťminútové oslabenie výbornou hrou ubránili. Bol to hokej na ktorý sa oplatí ísť. Už som si myslel že Slovan sa odrazí od dna. Po vypršaní trestu však z nenápadnej akcie napriahol z diaľky Vasiljev a prepálil Kopřivu – 0:1. O vyrovnanie sa okamžite pokúšal po krásnom sóle Kukumberg a následne dvakrát Ölvecký, zahrmelo však opäť na druhej strane. Na 2:0 pre hostí zvýšil Chafizullin, keď sa odrazený puk od hornej žŕdky a chrbta Kopřivu dostal do bránky. Hra potom nabrala rýchly spád, Netík nemohol zakončiť, lebo bol v úniku faulovaný, na druhej strane Kopřiva sa skvele presunul v bránkovisku a nedovolil skórovať Pyettovi. Na konci tretiny „belasí“ nevyužili krátku presilovku o dvoch hráčov, no vzápätí si aj vydýchli, keď po Štajnochovej chybe Kopřiva zneškodnil šancu Hennessyho. Tretina končila vylúčením Libora Hudáčeka.

V druhej tretine po návrate Hudáčeka ich však schladil po individuálnej akcii Soloduchin – 0:3. a bolo vymaľované. Domáci potom predviedli sériu zahodených šancí. Hostia vedomí si jasného náskoku hrali uvoľnene a kombinačnou hrou sa poľahky dostávali až pred Kopřivu, v 36. min, keď obranca Pyett na dvakrát prepasíroval puk za chrbát českého brankára. Fanúšikovia Slovana sa dočkali až v 38. minúte, Škoula v presilovke strelou od modrej čiary prekvapil Backlunda a znížil na 1:4.

Slovan v tretej tretine pokračovalo dobýjanie bránky súpera. Hostia sa už nikam nehnali, zatiahli sa do defenzívnej ulity a domácim dovolili ohrozovať Backlunda maximálne strelami zo strednej vzdialenosti. V ojedinelej šanci sa ocitol Daňo, pálil ale vysoko nad. V 55. min sa prekľučkoval pred švédskeho brankára Vondrka, no mieril tiež nepresne. Záver zápasu sa už len dohrával, hráči Viťazu si bez problémov ustrážili trojgólový náskok a mohli sa tešiť z plného bodového zisku.

Hlasy po zápase:
Jurij Leonov, tréner Viťazu: „Zápas sa mi veľmi páčil, mal vysoké tempo. Výsledok tomu možno nezodpovedá, ale súper hral veľmi dobre. Chcel by som sa poďakovať mojim hráčom za predvedený výkon.“

Rostislav Čada, tréner Slovana: „Zápas sme začali s veľkým odhodlaním a presvedčením získať body, zodpovedala tomu aj hra v päťminútovom oslabení, ktoré sme uhrali veľkou bojovnosťou a usilovnou prácou. Žiaľ, v závere prvej tretiny sme dostali dva pomerne lacné góly. Napriek tomu sa domnievam, že sme pokračovali v nátlakovej hre so snahou vyrovnať, o čom svedčí aj pomer striel (38:23 v prospech Slovana, pozn. red.). Hrali sme proti dobre organizovanej obrannej hre súpera podporenej dobrým výkonom brankára. Som presvedčený, že dnešný výkon je cestou, s ktorou môžeme v ďalších zápasoch uspieť. Samozrejme, veľkým problémom zostávajú nevyužité šance.“

Miroslav Kopřiva, brankár Slovana: „Chýba nám v koncovke aj trocha šťastia. Dokážeme si vypracovať kopec šancí, tie puky poskakujú po bránkovisku, alebo buď ich súper odpáli do bezpečia, alebo ich tam nedokážeme dotlačiť. Zákrok Sersena určite nebol na 5 min+DKZ, veď rozhodcovia ani nevedeli, koho majú vylúčiť. My sme tých 5min zahrali výborne a to nám dodalo energiu. Bohužiaľ potom čo sme to ubránili sme dostali gól. Verím, že sa to časom otočí.“

Michal Sersen, obranca Slovana: „Rozhodcovia tú situáciu zo 7. minúty zle posúdili. Zákrok zapískali až po tom, čo súperov hráč začal dlhšie ležať na zemi. Nechcel som ísť von do konca zápasu, mrzí ma to kvôli Tomášovi Mojžíšovi. Dlho nehral, teraz sa mohol do toho dostať…“ „Nestrieľame góly… Mrzí ma to najmä kvôli divákom. Celé leto sa tešili, kedy začne KHL a my im teraz radosť nerobíme. No verím, že sa to zlepší,“

Juraj Mikúš, útočník Slovana: „Mysleli sme si, že po ubránení päťminútového oslabenia nás to nakopne, ale nestalo sa tak. Vlani sme zvykli byť my tímom, ktorý dá prvý gól. V tejto sezóne ale väčšinou inkasujeme my ako prví a musíme potom viac tvoriť. Búšime do súperovej obrany, ale je to bez výsledku. Nedarí sa nám premieňať šance, čím viac sa snažíme, tým menej nám to ide. To je princíp padajúceho záchodu. Opäť sme prehrali, nemáme body a uteká nám to.“

Slovan Bratislava – Viťaz Podolsk 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)
Góly: 38. Škoula (Sersen, Miklík) – 12. Vasiliev (Hennessy), 14. Chafizullin, 21. Soloduchin (Golovkov, Rybakov), 36. Pyett (Podziňš)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše: Mojžíš (Slovan) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kulakov, Ščeniov – S. Morozov, Putalin, 10 055 divákov
Slovan: Kopřiva – Sersen, Škoula, Sigalet, Kutlák, Mojžíš, Štajnoch, V. Mihálik – Miklík, Ölvecký, Vondrka – Netík, J. Mikúš, Bartovič – Kukumberg, Bakoš, L. Hudáček – T. Mikúš, Kolena, R. Mráz – od 21. min M. Daňo
Viťaz: Backlund – Pyett, Mezei, Selezňov, Golovkov, Chafizullin, Malevič, Kudinov – Šitikov, Iggulden, Koroľuk – Koroľov, Rybakov, Soloduchin – Afinogenov, Hennessy, Poltorak – Vasilev, Mamin, Podziňš