Hitler plánoval holokaust aj v USA a Kanade

1042

Archívy v Kanade vydali jedno prazvláštne tajomstvo. Knihu, ktorú získal kanadský úrad Archívu a knižnice v roku 1944, pôvodne vlastnil Adolf Hitler. Autorom 137 stránkovej publikácie bol lingvista vedec Heinz Kloss. Cieľom knihy bolo priniesť prehľadnú správu o židovstve za oceánom, aby mohlo byť aj tam realizované konečné riešenie židovskej otázky.

Heinz Kloss sledoval Židov priamo v Severnej Amerike. Vo svojej činnosti bol podporovaný sieťou amerických nacistov a sympatizantov s nacizmom. Aj v Amerike totiž bolo silné nacistické hnutie a antisemitizmus. Kloss vykonával výskumy  medzi rokmi 1937 až 1939. Cieľom bolo zistiť počty Židov v Kanade a v jednotlivých amerických štátoch tak, aby boli podklady pripravené pre realizáciu konečného riešenia.

Vo svete žije rovnako Židov ako pred holokaustom, spočítali vedci

Klossovi sa napríklad podarilo zistiť, v ktorých veľkých mestách sa sústredí najväčší počet Židov, ale zmapoval aj menšie mestské oblasti. Celkovo ide o veľmi presnú publikáciu, ktorá by sa Hitlerovi skutočne mohla veľmi hodiť, teda za predpokladu, že by bol schopný obsadiť Ameriku. Na prebale knihy je svastika a orol a tiež slová „ex libris Adolf Hitler“.

Ako sa kniha vlastne dostala do Kanady, nie je presne známe. Hitler ju mal vo svojom alpskom sídle Berchtesgadene. Zrejme ju odtiaľ odniesol nejaký americký vojak, keď bolo sídlo na konci vojny obsadené a prehľadané. Každopádne kniha dnes slúži ako dôkaz toho, že Hitler by vo svojom vraždení Židov rozhodne neprestal ani za oceánom. Jeho plány na vyhladenie židovstva boli globálne a bol pripravený je realizovať kdekoľvek, kam siahala jeho moc. A je to ďalšia rana popieračom holokaustu, teda ľuďom, ktorí aj v dnešnej dobe sú schopní tvrdiť, že žiadne vyvražďovania Židov neexistovalo.

Prežila holokaust, svedčila proti nacistom v Norimbergu a teraz ju v 90 rokoch zatkli. Kvôli smrti černocha