Hľadali nezvestného mladíka, našli len nehybného pytóna. Muža mal v bruchu

851
WEST SULAWESI POLICE
Telo nezvestného dvadsaťpäťročného Indonézan bolo objavené v útrobách pytóna mriežkovaného na ostrove Sulawesi. Muž menom Akbar bol nezvestný od nedele, kedy odišiel z domu robiť na palmovú plantáž, napísal v stredu spravodajský server BBC News.
Polícia uviedla, že pri pátraní po nezvestnom bol na palmovej plantáži Akbarovej rodiny nájdený obrovský, nehybný had. Vzniklo podozrenie, že mohol muža zožrať. Keď sedem metrov dlhého pytóna miestni obyvatelia rozrezali, mužovo telo vnútri skutočne objavili.
„Dedinčania (Akbara) nenašli, uvideli ale v priekope nehybného hada. Poňali podozrenie, že ten had Akbara prehltol. Keď hada rozrezali, Akbar bol vnútri,“ vypovedal hovorca miestnej polície Mashuri.
Pytón mriežkovaný patrí medzi najdlhšie hady sveta. Svoje obete najprv uškrtí a potom ich vcelku prehltne. Mohutnie jedinci si trúfnu aj na veľké živočíchy typu diviakov, teliat byvolov, antilop, jeleňov, a dokonca aj na ľudí. Ide však o veľmi zriedkavé prípady skôr sebaobranného typu.
Osadám obývanými ľuďmi sa pytón zvyčajne vyhýba, palmové plantáže však vyhľadáva ako dobrá loviská, píše server BBC News.