Hlavná aktérka zo slávneho dokumentu o drogovej závislosti sa obesila

362

Nocovala v stane na cintoríne a bojovala s drogovou závislosťou. Život Paige Greenawayovej sa zmenil až vo chvíli, keď bola oslovená televíziou BBC, aby prehovorila o svojom živote na ulici v dokumente Love and Drugs on the Street (Láska a drogy na ulici). Po jeho natočení začala nový život. Ovšem ten netrval dlho. Začiatkom februára ju našli obesenú v jej byte! O tragicky zosnulej dvadsaťtriročnej žene sa rozhodla prehovoriť jej mama.

V roku 2017 sa Paige Greenawayová objavila v dokumente BBC Love and Drugs on the Street (Láska a drogy na ulici), v ktorom otvorene prehovorila o bezdomovectve a drogovej závislosti. Práve účasť v dokumente jej pomohla dostať sa z najhoršieho a myslieť na lepšiu budúcnosť.

 Chcela ísť do  armády 

„Mám dvadsaťjeden. Mám celý život pred sebou. Nechcem už byť viac súčasťou tejto komunity. Chcem ísť a spoznať naozajstný svet,“ povedala vtedy a skutočne zmenila svoj život. Znovu nadviazala kontakt so svojou rodinou, začala pracovať a chcela sa prihlásiť do školy. Dokonca uvažovala podľa informácií britského denníka Daily Mirror, že sa pridá k armáde!

Avšak jej šťastie trvalo iba tri roky. Paige bola nájdená začiatkom februára vo svojom byte v meste Brighton obesená. Dvadsaťtriročná žena sa dlho neozývala svojim kamarátom, tí upozornili políciu, ktorá ju išla skontrolovať. V byte však už našli Paige bez známok života. Z jej smrti sú v šoku jej blízki. Jej mama, ktorá s ňou hovorila naposledy štrnásť dní pred tragédiou, pre spomínaný britský denník uviedla, že Paige bola pozitívna a tešila sa na budúcnosť. Dokonca spolu plánovali podnikať.

 Mama:  Je to obrovský šok 

„Je to obrovský šok pre nás všetkých. Paige sa naozaj zobrala a začala bojovať. Bola tak nadšená z toho, čo ju čaká a čo sa ďalej stane, plánovala sa nasťahovať späť domov. Avšak stále zvádzala nekonečnú bitku so svojimi vnútornými démonmi. Nemôžeme uveriť, že zomrela,“ povedala mamička Edell a zároveň zaspomínala na bezsenné noci, keď hľadala svoju dcéru na uliciach.

„Jazdila som dva roky po uliciach, spala na uliciach s Paige a prosila ju, aby prišla domov. Bolo to zhruba od jej osemnástich rokov,“ zaspomínala na ťažké časy Edell, matka štyroch detí. „Vždy dohliadajte na svoju rodinu, dokonca aj keď to nechcú. A nikoho nesúďte,“ dodala zúfalá Edell pre denník Birmingham Mail.

Vražedné besnenie v nočnom vlaku, zabíjal narkoman

 Kamarátka:  Dúfam, že našla  pokoj 

„Bola moja najlepšia kamarátka, pracovala tak tvrdo, aby sa dostala preč z ulice a bola lepšia. Toľko zlých vecí, ktoré sa jej stali na ulici. Všetko, čo chcela, bol domov,“ uviedla jej kamarátka Nicola Bradyová. „Táto dievča bolo príliš mladé, aby nás opustila, ale dúfam, že si našla pokoj,“ uviedol Jim Deans, ktorý pomáha ľuďom bez domova.

Paige bola v puberte, keď utiekla zdomova a začala žiť na ulici. Vtedy trpela psychickými problémami a mala zlé vzťahy so svojou mamou. „Zhoršovala sa to a nakoniec sa to vymklo spod kontroly. Dala sa dokopy so zlými ľuďmi a nakoniec skončila na ulici. Dva roky som prechádzala ulicami, spala na uliciach s Paige a prosila ju, aby išla domov,“ uviedla jej mama Edell pre britský denník Daily Mirror.

Pes Major sa nafetoval crackom a roztrhal svojho pána pred televíznym štábom BBC

 Bezsenné  noci 

Dodala potom, že strávila veľa bezsenných nocí v strachu o svoju dcéru. „Viem, ako som skončila v tejto situácii. Bolo to kvôli tomu, že sa zhoršili moje psychické problémy a spôsob, akým som sa hádala so svojou mamou,“ povedala Paige pre BBC dôvod, prečo skončila na ulici.

PRIBEH Z ULICE