Hokejisti HC Slovan prekvapili domáceho favorita keď v prvej tretine strelili prvú bránku zápasu

1163

Hokejisti HC Slovan Bratislava prekvapili domáceho favorita keď v prvej tretine v 9. minúte strelili prvú bránku zápasu. Po uplynutí vlastného oslabenia Hrnka prenechal puk na pravom kruhu a Matúš Sukeľ prekonal Hellberga bránke. Domáci vzápätí vyrovnali. Prvá tretina bolo vyrovnaná. Slovan mal dokonca viac striel na bránku 7:11

Prvý gól zápasu po prihrávke Tomáša Hrnka strieľa Matúš Sukeľ

V druhej a tretej tretine už nenechali domáci nič na náhodu pridali dva a v tretej jeden gól a pripísali si ďalšie dva body. Pomer striel v zápase na bránku 30:25

Slovanisti si pripísali nelichotivú jedenástu prehru v rade a v tabuľke Západnej konferencie klesli na poslednú dvanástu priečku.

Zverenci trénera Vladimíra Országha sa najbližšie predstavia vo štvrtok 20. decembra od 17:30 SEČ v Minsku proti tabuľkovému susedovi Dinamu Minsk.

SKA Petrohrad – HC Slovan Bratislava 4:1 (1:1, 2:0, 1:0)

Góly: 10. Jakupov (Koskiranta), 24. Plotnikov (Dacjuk, Tichonov), 36. Prochorkin (Zub, Gusev), 50. Gusev (Prochorkin) – 9. Sukeľ (Grman, Klok)
Rozhodovali: Birin, Judakov – Galimov, Stroganov (všetci Rus.), vylúčení: 4:3 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10 915 divákov

SKA Petrohrad: Hellberg – Belov, Zub, Hersley, Chafizulin, Rundblad, Zubarev, Rukavišnikov – Plotnikov, Dacjuk, Tichonov – Karpov, Prochorkin, Gusev – Barabanov, Byvaľcev, Kručinin – Li, Koskiranta, Jakupov – Maľcev

HC Slovan Bratislava: Čiliak – Gelinas, Sersen, Klok, Grman, Meszároš, Jánošík, Švarný – Červený, Taffe, Řepík – Jeglič, Sukeľ, Bailey – Sloboda, Hrnka, Lamper – Baranov, Chipchura, Rau