Od roku 2012 dostáva kaderník Olivier Benhamou od Elyzejského paláca hrubý mesačný plat 9 895 eur. Pretože má pracovnú zmluvu na cele Hollandeovo prezidentské funkčné obdobie, za päť rokov si dohromady zarobí 593 700 eur. Nárokovať si prípadne môže aj „miestny príplatok“ na nájomné a ďalšie „rodinné výhody,“ zhŕňa web denníka Le Monde.

Úrad prezidenta Hollanda zdôvodnil výšku Kaderníkovej mzdy jeho dlhým pracovným časom. Olivier Benhamou „začína svoj pracovný deň veľmi skoro a je potom neustále k dispozícii, vrátane víkendov. Prezidenta upravuje vždy po ranu a tiež pred každým jeho verejným vystúpením.“

Kaderníkova obhajkyňa na otázku doplnila, že jej klient musel kvôli exkluzívnej práci pre Elyzejský palác zatvoriť svoj parížsky salón a teraz je nepretržite k dispozícii prezidentovi Hollandea.

Hollande si kvôli předraženému kaderníkovi vyslúžil kritiku na sociálnych sieťach. Pod hashtag #CoiffeurGate (#KaderníkGate) tam ľudia uverejňujú fotomontáže, na ktorých „upravili“ Hollandeov účes. Nechýba tak zostrih v štýle severokórejského diktátora Kim Čong-una alebo královny Alžbety.

haland