Hurikán si podľa rôznych zdrojov počas svojej niekoľkodňovej cesty Karibikom vyžiadal 16 až 26 mŕtvych.

Hurikán teraz sprevádza vietor s rýchlosťou 190 kilometrov za hodinu. V 5:00 SELČ sa jeho stred nachádzal 205 kilometrov juhovýchodne od bahamskej metropoli Nassau a hurikán sa pohyboval severozápadným smerom rýchlosťou 17 kilometrov za hodinu.

Úrady amerického štátu Florida nariadili evakuáciu 1,5 milióna ľudí z pobrežných oblastí. K evakuácii zhruba pol milióna ľudí vyzvali v Južnej Karolíne a ďalších 50 tisíc v Georgii.

Na Haiti, kde Matthew spôsobil záplavy a zosuvy pôdy, volebná komisia odložila na nedeľu plánované prezidentské voľby. „Nedávne udalosti urobili voľbu nemožnú,“ uviedol šéf komisie Léopold Berlanger. Školy a kostoly, ktoré sa bežne využívajú ako volebne miestnosti, teraz slúži ako núdzové ubytovne.

Podľa agentúry AP si hurikán na ceste Karibským morom vyžiadal už 16 mŕtvych, z toho desať na Haiti. Hlavne v juhozápadnej časti krajiny, kde živel napáchal najväčšie škody, sa záchranári stále snažia dostať do oblastí odrezaných od civilizácie, a počet mŕtvych by tak mohol ďalej rásť.