Inzulínový vrah! Ošetrovateľ vraždil pacientov, pichal im inzulín! 

1101
Inzulínový vrah Grzegorz Stanislaw

Súd v Mníchove odsúdil na doživotie poľského ošetrovateľa za vraždu najmenej troch pacientov. Mimo liečbu im podával inzulínové injekcie.

Grzegorz Stanislaw (38) bol pôvodne obvinený zo šiestich vrážd, ale súd pre nich nenašiel dostatok dôkazov. V dvoch prípadoch ho uznal vinným z pokusu o vraždu. Vínny je tiež z nebezpečného ublíženia na zdraví a z krádeže. Za tri preukázané vraždy bol nakoniec odsúdený na doživotný výkon trestu.

Inzulinový vrah Grzegorz Stanislaw

Sudkyňa Elisabeth Ehrlová uviedla, že mnohí Stanislawovi pacienti a ich rodiny dlhšiu dobu ošetrovateľa podozrievali. Jeden starší muž mal dokonca vyhlásiť, že ak sa k nemu ešte raz opatrovateľ priblíži, vyskočí z okna. Cez všetky podozrenia nechávali vraha naďalej zamestnaného z dôvodu neschopnosti nájsť za neho náhradu.

Zdravotná sestra zavraždila osem pacientov s inzulínom. Chcela si „vybiť hnev“

Muž počas súdneho procesu odmietal vypovedať. Až do jeho posledného dňa, keď vyjadril rodinám ľútosť nad svojimi činmi: „To čo som vykonal, bolo veľmi brutálne.“

Prokuratúra ho obvinila z injekčného podávania inzulínu, ktorý môže byť vo vyšších dávkach smrteľný. Muž čelí aj obvineniu z lúpeže a sprenevery. K inzulínu mal prístup, pretože sám má cukrovku. Medzi aprílom 2017 a februárom 2018 navštívil domy najmenej 69 pacientov a to vo viacerých nemeckých mestách.

Ošetrovateľ Niels Högel, najhorší sériový vrah Nemecka

Podľa súdu bol už v Poľsku súdený za podvod a v medzi rokmi 2008 až 2014 bol vo väzení. Tento prípad pripomína osobu Nielsa Högela, ktorý bol minulý rok odsúdený za vraždu 85 ľudí! Nemecký Spolkový súdny dvor ho v septembri poslal na doživotie za mreže. Ten počas svojho trojročného ošetrovateľského pôsobenia v Dolnom Sasku v mestách Oldenburg a Delmenhorst podával pacientom nadmerné dávky liekov ovplyvňujúcich činnosť srdca. Hrozný čin robil za účelom ich spätného oživenia, aby preukázal svoje lekárske schopnosti. V mnohých prípadoch sa mu to však nepodarilo.