Je to úplná lož, bráni sa predavačka obvineniam Winfreyovou z rasizmu

402

Winfrey cúvla potom, čo predavačka obvinená z rasizmu jej líčenia označila za „úplnú nepravdu“. Niektorí komentátori pokladajú celú historku Winfreyovej za dobre načasovanú súčasť propagácie filmu, v ktorom hrá.

„Je mi naozaj ľúto, že sa to tak nafúklo. Zámerne som onen obchod nemenovala. Je mi ľúto, že som povedala, že to bolo vo Švajčiarsku,“ povedala Afroamerická moderátorka televíznych show na premiére filmu Butler od režiséra Lee Danielsa. „Len som o ňom hovorila ako o príklade miesta, kde ľudia netušia, že by som tam mohla niekedy byť,“ dodala Winfrey podľa agentúry Reuters.

Winfrey pritom v americkej televízii minulý týždeň najmenej dvakrát uviedla, že pri jej júlovej návšteve Švajčiarska jej predavačka v zürišskom butiku odmietla ukázať luxusnú kabelku z krokodílej kože, s tým, že je pre ňu príliš drahá, a chcela jej podstrčiť lacnejší tovar. Kabelka od návrhára Toma Forda stála asi 38 000 dolárov a novinári čoskoro zistili, že ide o obchod Trois Pomme.

Winfrey sa už za údajný incident ospravedlňovali švajčiarske úrady, obvinená predavačka sa ale proti svojmu obvineniu z rasizmu dôrazne postavila. „To nie je pravda, je to absurdné. Nikdy by som zákazníkovi niečo také nepovedala,“ uviedla talianska predavačka, ktorá Winfreyovou v predajni evidentne nespoznala.

„Rozhodne nie je pravda, že som jej kvôli rasizmu odmietla ukázať kabelku,“ povedala predavačka, ktorá odmietla uviesť svoje meno. Podľa nej to bolo tak, že jej najprv ukazovala rôzne kabelky z kolekcie Jennifer Aniston a Winfrey sa medzitým pozerala do políc za ňou, kde bola inkriminovaná kabelka.

Policajtov obvinili z brutality pri zatýkaní neozbrojeného zlodeja tmavej pleti, ktorý sa zúrivo bránil

Predavačka jej vraj povedala, že je podobná tým, ktoré má práve v ruke, len oveľa drahšie, a spýtala sa jej, či ju chce ukázať.

„Znovu sa pozerala po predajni a už nič nepovedala. Potom sa svojím spoločníkom zišla do spodného podlažia. Nebola v obchode ani päť minút,“ opisovala predavačka. Dôrazne pritom poprela, že by Winfreyovej povedala, že jej kabelku neukáže, pretože je pre ňu drahá.

„Židia, sprchujte sa,“ vyzýval hostí švajčiarsky hotel. Izrael chce tvrdý trest

„Neviem, prečo s takými obvineniami prichádza. Je tak mocná a ja som iba obyčajné dievča z predajne,“ povedala predavačka a dodala, že sa tvárou v tvár obvinenia z rasizmu cíti bezmocne. „Ak to všetko bolo tak, ako ona tvrdí, prečo si nesťažovala druhý deň, na svadbe Tiny Turnerovej, mojej šéfke Trudie Götzovej, ktorá tam tiež bola?“ dodala. Götzová bola v minulosti hosťom moderátorky a celú udalosť označila za „nedorozumenie“.