V súčasnosti zrejme najznámejší český väzeň, ktorý dostal prezidentskú milosť – Jiří Kajínek, skončil opäť v putách! A bola to dráma porovnateľná s jeho zatknutím po úteku z mírovskej väznice. Zásah policajných kukláčov bol však tentoraz iba pre reláciu TV Prima Polícia v akcii, ktorá mapuje skutočné kriminálne prípady v Česku.

Nový diel relácie Polícia v akcii, ktorý diváci uvidia v stredu 29. novembra v 16.50 na Prime, popisuje prípad, kedy bol náhodný okoloidúci svedkom toho, ako v Prahe na Pankráci behajú muži so zbraňami. Všetko okamžite nahlásil. Privolaná hliadka naozaj zazrela blízkosti čerpacej stanice mužov so zbraňami v rukách. Stáli pred obytným domom a mierili na seba. Policajti preto na pomoc povolali zásahovú jednotku.

„Veliteľ zásahu mi povedal, aby sme zaistili okolia, aby tam nevstupovali osoby, ktoré na mieste nemajú čo robiť – civilisti alebo ďalšie osoby, prípadne keby bol ďalší páchateľ obďaleč,“ povedal práporčík Petr Zima z policajnej hliadky, ktorý sa na natáčanie podieľal.

Potom už na rad prišla zásahová jednotka. Zakuklení muži behom chvíľky poslali omilosteného vraha k zemi a nasadili mu putá. „Tento spôsob zatýkanie nezažil prvýkrát,“ dopĺňa práporčík Zima. Jiří Kajínek tam asi zažil veľmi nepríjemné déjà vu.