Kličko sa chce odvetu Joshuom

1349
Boxeri cez sobotňajšiu noc predviedli na štadióne vo Wembley vynikajúci box. Pre Vladimíra Klička zápas nebol síce víťazným, no 41-ročný boxerská ikona sa nevzdáva a opäť chce ísť do ringu. Jeho súperom by nemal byť nikto iný ako opäť Anthony Joshua.

Vladimir Kličko dokázal byť svojmu súperovi viac ako vyrovnaným súperom dlhých 11. kôl, v niektorých pasážach to už vyzeralo, že na kolená padne Joshua, ktorého  rátali v 6 kole no ten nakoniec vstal a po sérii úderov zdolal dlhoročného šampióna technickým KO.
Zdá sa, že to ale nebude posledný zápas žijúcej ukrajinskej legendy: „Gratulujem Anthonymu, bol na zemi, no vstal, dokázal ma poraziť a vziať mi tituly,” no jedným dychom aj hneď dodal, že má v zmluve opciu na prípadnú odvetu.
„Musím si to nechať prejsť hlavou a najmä zanalyzovať čo sa stalo. Bol by som radšej, pokiaľ by som dnes dvíhal ruky ako víťaz ja,” zakončil Kličko v rozhovore pre Sky Sports.
Kličko mohol ukončiť zápas s mladším protivníkom už v šiestom kole, keď sa prvýkrát v kariére začalo pre Angličana odpočítavanie, ale Ukrajinec nedotiahol svoj zámer do konca, čo ho nakoniec stálo víťazstvo i opasky.
„Keď šiel na zem, mal som urobiť viac. Bol som si ale istý, že je to moja noc,“ vravel po zápase Kličko.