Mal sa stretnúť s Vladimirom Kličkom v odvetnom dueli, v ktorom zobral vlani v novembri ukrajinskému boxerovi majstrovské pásy WBO a WBA v ťažkej váhe. K tomu však nedošlo, pretože Tyson Fury v oboch prípadoch odvetný duel kvôli zdravotným problémom odvolal. Teraz naviac britský boxer, ktorý čelí obvineniu z dopingu, prekvapivo na Twitteri ohlásil koniec kariéry.
„Box je najsmutnejšie vec, ktorej som bol súčasťou. Hromada sr ** ek. Som ten najväčší, ale aj končím kariéru,“ uviedol dvadsaťosemročný Brit, ktorému hrozí, že pre podozrenie z dopingu o oba majstrovské pásy príde.
Fury, ktorý vyhral všetkých 25 zápasov v profesionálnom ringu, mal k odvete s Kličkom nastúpiť už 9. júla, kvôli zraneniu členka ju ale zrušil. Zápas bol preložený na 29. októbra, ale na konci septembra Fury stretnutie znovu odvolal.
Vzhľadom k tomu, že v novembri uplynie rok od duelu s Kličkom, hrozí Furymu strata majstrovských pásov aj z tohto dôvodu.
Na konci októbra ho navyše čaká vypočutie pred antidopingovou agentúrou kvôli pozitívnemu testu na steroidy, ktoré u neho kontrola objavila vlani vo februári. Podľa nedávnych správ mal vlani v septembri pozitívny nález taktiež na kokaín.

fury5