Krvavý masaker so sekerou! Muž posekal v Tišnove 6 príbuzných! Päť ich skončilo vo vážnom stave

814

Šesť zranených, z toho päť vážne! Taká je bilancia večerného brutálneho útoku v Tišnove, ktorý sa odohral v pondelok. Útočník tam napadol svoju rodinu bodným či sečným nástrojom. V nemocnici boli aj deti. Polícia šialenca, ktorý útočil sekerou, zadržala. V utorok popoludní ho obvinila zo zvlášť závažného zločinu vraždy v štádiu pokusu. Hrozí mu až 20 rokov.

Šesť ľudí zranil útočník v pondelok večer v rodinnom dome v Tišnove na Brnensku. Záchranári mali v starostlivosti šesť pacientov, päť z nich utrpelo vážne zranenia. Dvaja napadnutí sú stále vo vážnom stave. Útočníka sa policajtom podarilo zadržať.

„V brnianskej Fakultnej nemocnici u svätej Anny zostávajú na ARO vo vážnom stave muž a žena, ktoré v pondelok večer zranil útočník v Tišnove,“ povedala v utorok ráno hovorkyňa nemocnice Dana Lipovská. Mali by mať za sebou operáciu na neurochirurgii.

Ďalšia dosekaná žena, ktorá je už mimo ohrozenia života, a muž so stredne ťažkými zraneniami leží vo FN Brno. Tam boli aj dve deti. Jedno v utorok dopoludnia lekári prepustili, druhé je v stabilizovanom stave.

Nielen ženy ale aj muži trpia v rodinách, len si to málokedy priznajú

 Zisťujú  motív 

„Muž, ktorý vážne zranil šesť ľudí, bol s napadnutými v príbuzenskom vzťahu,“ potvrdil hovorca polície David Chaloupka.

Napadnutí utŕžili sečné, bodné a rezné rany. „Polícia ukončila ohliadku miesta činu a zaisťovanie stôp, teraz bude prebiehať vyhodnocovanie stôp a výsluchy,“ dodal hovorca. Motív útočníka polícia zisťuje. Rovnako tak sa zaoberá právnou kvalifikáciou činu.

Pre syna guľku, na manželku žieravinu! Miroslav po návrate z väzenia chcel pokračovať v týraní rodiny! 

 Násilie medzi  príbuznými 

„Útok sa odohral krátko po 19. hodine. Muža sme zadržali a zisťujeme motív jeho činu,“ povedal policajt David Chaloupka. V rodinnom dome v Jungmannovej ulici podľa polície besnil muž, ktorého zranení poznali, nebol to nikto zvonku. Podľa informácií Blesku použil zadržaný muž k útoku sekeru.

Záchranári vyslali na miesto tri záchranárske posádky, tri lekárske posádky, inšpektora prevádzky a vrtuľník. „Ide o mimoriadnu udalosť 1. stupňa. Mali sme v starostlivosti šesť pacientov. Päť z nich utrpelo vážne zranenia sečného, ​​bodného a rezného charakteru. Ďalšie podrobnosti uviesť nemôžeme,“ uviedla hovorkyňa juhomoravských záchranárov Michaela Bothová.

Modriny od manžela zakryjete púdrom, radila ženám marocká televízie

 Rodina má v obci  obchody 

Podľa jedného zo susedov, ktorý si neželal byť menovaný, ide o početnú rodinu, ktorá v Tišnov podniká. „Majú v meste dva obchody, chytili sa už za komunizmu,“ povedal.

Ďalšie podrobnosti zatiaľ nezverejnili ani policajti, vyšetrovanie je ešte len na začiatku, doplnil hovorca.