Kvôli hádke o tablet brat (15) zabil kladivom spiacu sestričku (†10)!

1632

Násťročný chlapec bol obvinený z vraždy svojej desaťročnej sestry potom, čo ju niekoľkokrát udrel do hlavy kladivom tak, že jej odpadol kus lebky. Chlapec, ktorý je pravdepodobne závislý na hrách, svoju sestru zabil v spánku po hádke o tabliet, na ktorom sa dievča učilo.

Dievčatko bolo zavraždené vo svojej posteli v meste Taraz v severnom Kazachstane v noci 13. mája. Bola nájdená na ulici blízko susedovho plota s rozdrvenou lebkou, svojim zraneniam podľahla ešte pred príchodom záchranárov. Keď sa ju potom pokúšali zdvihnúť, upadla jej časť lebky.
Podľa svedectva susedov došlo k tragédii po tom, čo sa Aleksey s Ludou pohádali o elektronický tabliet neďaleko ich domu. „Počula som, ako sa o tablet hádajú a videla som Alekseya, ako nesie kladivo,“ uviedla susedka Shynar Myrzakhmetová. Dievča potom jej starší brat údajne napadol v noci v spánku.
Chlapec následne vytiahol jej telo na ulici, išiel sa domov prezliecť a nakoniec zalarmoval svojich rodičov, že jeho sestra zmizla. Podľa miestnych médií sa dievča vydala hľadať celá rodina vrátane Alekseya, ktorý im aktívne pomáhal nájsť telo. Po príchode polície a záchranárov sa k otrasnému činu priznal.
„V dome bolo objavené kladivo a postriekané oblečenie krvou obete,“ oznámil Ardak Madimarov, vedúci oddelenia trestného vyšetrovania. Chlapec sa priznal k zločinu v plnom rozsahu a bol vzatý do väzby. Počas výsluchu potom povedal, že sestričku zabil, pretože ho naštvala.
Susedia prezradili, že sa Aleksey s Ludou neustále hádali o tablet, pretože chlapec na ňom chcel hrať hry. Dievča ho zase naopak potrebovala pre štúdium. Podľa miestnych médií bola ešte len desaťročná Luda inteligentná a temperamentná.