Kvôli orgiám agentov s prostitútkami padla šéfka protidrogovej agentúry

1136

O osude šéfky americkej federálnej Agentúry pre potieranie narkotík (DEA) Michele Leonhart je rozhodnuté. O jej konci v úrade rozhodli večierky agentov DEA s kolumbijskými prostitútkami.   

Michele Leonhartová zastala pred členmi kongresového výboru pre dohliadanie nad činnosťou snemovne a povesti o sexuálnych výbojoch svojich podriadených nedokázala uspokojivo vysvetliť, uviedla televízna stanica CNN.

Generálna inšpekcia ministerstva spravodlivosti zistila, že pracovníci DEA sa stretavali s predajnými ženami, ktorých služby navyše zaplatili kolumbijske drogové kartely. Zaznamenaný je vraj viac ako desať takýchto orgií.

Leonhartová sa podľa poslancov pri dnešnom vypočutí bránila chabo. Tvrdila, že byrokratické procedúry jej bránia trestať svojich podriadených.

„Nemôžem ich vyhodiť, nemôžem odporučiť potrestanie. Existuje rukoveť trestov, ktorou sa musím riadiť,“ vyhlásila šéfka DEA.

Ak dostali niektorí jej podriadení trest, bol podľa vyšetrovateľov nedostatočný. Jeden z previnilcov, ktorý k orgiám poskytol svoj služobný byt, bol vraj postavený na dva týždne mimo službu. O iných eskapádach sa Washingtonská centrála ani nedozvedela.