Juhoafrická polícia vyšetruje smrť lovca trofejí Riaana Naudeho (†55). Vášnivý lovec, ktorý sa na sociálnych sieťach chválil exotickými úlovkami, bol nájdený mŕtvy vedľa svojho nákladiaku. Podľa svedka zastavil z ničoho nič pri ceste a následne pri ňom zastavilo auto, z ktorého vystúpili dvaja muži. Jeden z nich mal muža zastreliť. Jeho vražda vraj nesie znaky chladnokrvnej popravy.

Nechutný lovec trofejí z bezpečnej vzdialenosti postrelil spiaceho leva. Kým zviera umieralo, prijímal gratulácie

Vyšetrovatelia našli telo Riaana Naudeho asi štyri kilometre od mesta Mokopane. Telo známeho lovca, pre ktorého streľba divokej zveri bola vášňou, ležalo vedľa jeho nákladiaku. Vnútri boli dve lovecké pušky, oblečenie, voda, whisky a pyžamo. „Ten muž ležal tvárou nahor a na hlave a na tvári mal krv,“ uviedol poručík Mamphaswa Seabi pre britský denník The Sun s tým, že sa policajtom podarilo vypočuť svedka. Pastier dobytka uviedol, že počul výstrel a videl biely pick-up Nissan, ktorý ušiel smerom na mesto Marken.

Lovec zasiahol medveďa šípom, ten ho rozmetal

Podľa všetkého lovec, ktorý sa na sociálnych sieťach chválil úlovky, medzi ktorými boli levy, žirafy a slony, zastavil svoje vozidlo pri ceste. Náhle k nemu prišli dvaja muži a jeden z nich ho zastrelil. Potom z miesta odyšli. Jeho vražda podľa kriminalistov nesie znaky popravy. Naude žil údajne v meste Phalaborwa, kde riadil spoločnosť, ktorá zariaďovala lovecké výpravy pre turistov.

Ruský lovec v Zimbabwe zastrelil slona, ​​ktorého skúmali vedci