VIDEO: Zlodej s pištoľou v ruke chcel vykradnúť potraviny. Šéfino ho odignoroval

Ťažko povedať, čo čakal neznámy maskovaný lupič, ktorý prišiel do bistra Saida Ahmeda na Novom Zélande a s pištoľou v ruke po ňom požadoval peniaze. Isté ale je, že nečakal to, čo sa skutočne stalo - že ho bude majiteľ úplne ignorovať.

841

Ako ukazuje záznam bezpečnostnej kamery vnútri bistrá Egyptian Kebab House v meste Christchurch, Ahmed s pokojom dokončil objednávku, ktorú pripravoval, a podal ju čakajúcemu zákazníkovi, zatiaľ čo pred pultom prešľapoval čierno oblečený lupič a opakoval, že chce peniaze.

„Prišiel ku mne do podniku, z batohu vytiahol zbraň a povedal mi, nech mu dám peniaze,“ povedal Ahmed novinárom. „Ja nie som hrdina. Iba som ostal pokojný, a to on nečakal. Som podnikateľ, ešte som nedokončil objednávku a obslúžiť zákazníka je pre mňa priorita,“ dodal.

„Keď ten zákazník odišiel, zašiel som do kuchyne a zavolal políciu. Na chvíľu som mal strach, že by mohol začať strieľať, ale potom som si pomyslel, že či sa to stane, potom je to môj osud. Ale moja pokojná reakcia ho asi zaskočila, takže utiekol.“ Akonáhle sa video z bezpečnostnej kamery dostalo na Facebook a neskôr aj na YouTube, z Ahmeda sa stala miestna celebrita.

    „Zákazníci mi hovoria, ako som statočný, ale ja si nemyslím, že by som bol statočný. Proste sa to stalo, a ja som si z toho jednoducho nič nerobil. Aj keď to bolo prekvapenie, pretože mám tento podnik už 15 rokov, ale ešte nič podobné som nezažil,“ uviedol. „Iba som teraz o trochu známejší, a to je milé.“