Desať rokov! Tak dlho robil Hektor spoločnosť Veronike a celej jej rodine. V Holešoviciach pri električkovej zastávky Maniny, kde čierne prasiatko jeho majiteľka každý deň venčila, sa stal známou firmou. Vďaka jeho fotkám na sociálnych sieťach približne 140 kilové »prasiatko« poznali aj za hranicami Prahy. Preto, keď po sociálnych sieťach začala kolovať smutná správa o smrti holešovickej celebrity, jeho fanúšikom sa tomu nechcelo veriť.

„Je to pre nás veľmi ťažké, ale Hektora sme museli v piatok nechať uspať,“ potrvdila Veronika. Tá svojho milovaného kamaráta dostala k 18. narodeninám od babičky. „Hektor mal vážne chorú nohu a už sa na ňu nedokázal ani postaviť. Nemohol chodiť von a hrozne ťažko to niesol,“ povedala Hektorová majiteľka.

Veronika a jej Hektor

Hoci bol Hektor prasa – bol hrozne čistotný a bol zvyknutý vykonávať svoju potrebu len na jednom mieste vonku. „Doma sa nemohol poriadne vycikať ani vykakať a hrozilo, že mu skôr či neskôr odídu obličky a potom zlyhá celý organizmus. Nechcela som dopustiť, aby sa trápil,“ opísala sa zármutkom v hlase.

Prasačí ostrov na Bahamách: Prasiatka sa tu váľajú na pláži a plávajú s ľuďmi v mori

Pomníček

Majiteľke Hektora chodí denne niekoľko správ, v ktorej jej ľudia vyjadrujú úprimnú súostrovia. „Pre nás bol člen rodiny, strašne nám chýba a viem, že bude chýbať aj miestnym, ktorí nás denne stretávali a zdravili. Je možné, že za nejakú dobu, napríklad na miesto, kde to mal najradšej, umiestnime malý pomníček,“ odpovedala Veronika na otázku, či niečo také neplánuje.

Na ďalší dotaz, či neuvažuje o tom si zaobstarať nové prasiatko, mala hneď odpoveď. „Ak by sme mali niekedy v budúcnosti dom, tak áno, ale prasiatko nie je zviera do bytu. Možno, keby sme už teraz mali dom so záhradou, kde by Hektor mal priestor chodiť sám von, tak by neodišiel tak skoro, ale inak viem, že mal pekný život,“ dodala.

„Malo byť veľké ako mačka. Teraz váži skoro 300 kg“ rozpráva muž o svojom spolužití s prasaťom