„Ako štyria chlapi budete musieť spolu viac hovoriť, v tomto nie som moc dobrí. Je to klasický príklad toho, kedy je treba veľa hovoriť. Čas zahojí všetky rany. Viem, ako sa cítite, mne moja matka stále chýba každý deň, a to je už skoro 20 rokov od doby, čo zomrela. Dôležité je hovoriť o tom ako rodina. Je v poriadku cítiť smútok, že vám chýba,“ povedal William štrnásťročnému Benovi Hines a jeho bratom, ktorým vlani v júni zomrela matka na rakovinu.

Ben trpiaci čiastočným autizmom má dvoch starších bratov Thomasa (20) a Richarda (24). Tí princovi povedali, ako im v hospici po smrti matky pomohli konzultáciami a muzikoterapia. Ich otec Gary (48) zase priznal, že mal problém hovoriť so synmi o smrti svojej ženy Alexandry.

Princ pred odchodom rodinu poprosil, aby mu všetci sľúbili, že sa budú spolu baviť. „Sľubujem, páne,“ odpovedal mu Thomas Hines.

Williamovi bolo 15 rokov, keď princezná Diana 31. augusta 1997 tragicky zahynula pri autonehode v Paríži. Jeho mladší brat Harry nedávno tiež hovoril o strate matky. Vraj ľutuje, že o tom nebol schopný hovoriť už skôr.

„Naozaj ľutujem, že som o tom nehovoril,“ vyhlásil Harry na charitatívnej akcii nadácie Heads Together na podporu duševného zdravia, ktorej je spolu s vojvodkyňou Kate patrónom. „Je v poriadku, že trpíte, ale len ak o tom hovoríte. Nie je to slabosť. Slabosť je mať problém a neuvedomovať si ho a neriešiť ho.“