Yasmin už mala dosť neustáleho maskovania a začala si fotiť selfie s holou hlavou. „Vďaka selfie som sa konečne prestala hanbiť za to, že plešatiem,“ prezradila.

Yasmin Taylor 01
instagram / Yasmin Taylor

Chcela sa zbaviť aj vlastnéj fóbie. Od puberty mala strach, že sa jej budú ľudia posmievať. Namiesto toho sa jej ale dostali slová chvály. A pre mnoho ľudí sa stala inšpiráciou.

Chce prostredníctvom fotografií pomôcť aj ďalším ženám, ktoré majú rovnaký problém, a dodať im odvahu, aby sa nebáli ukázať, ako vyzerajú naozaj.

Yasmin Taylor instagram 02
instagram / Yasmin Taylor

Yasmine sa vraj už dlho necítila tak dobre. Konečne nemusí nič skrývať a klamať svojmu okoliu. Navyše boli parochne veľmi nepohodlné a špeciálne v lete sa v nich cítila veľmi nekomfortne.

Že má alopeciu, zistila pred desiatimi rokmi. Vtedy išla po naliehaní matky k lekárovi a ten jej oznámil diagnózu. Yasmin sa svojím spôsobom uľavilo, pretože konečne vedela, čo sa s ňou deje. Mala vtedy strach, že ide o oveľa závažnejšie chorobu.

Yasmin Taylor instagram 03
instagram / Yasmin Taylor

„Keď som vtedy prišla o vlasy, bola som zničená. Moja babička mi dokonca povedala, že moje kučeravé vlasy na mne boli to najkrajšie. Starí muži sú plešatí. A to je normálne. Nie je ale obvyklé, že vidíte plešatú mladú dievčinu,“ oznámila s tým, že holá hlava jej bola nočnou morou a dlhú dobu sa nedokázala zmieriť s tým, že už jej vlasy zrejme nikdy nenarastú.

Yasmin Taylor instagram 04
instagram / Yasmin Taylor

„Vďaka ochorenie si oveľa viac vážim života, vecí a ľudí. Je zo mňa lepší človek. A keď som si oholila hlavu, konečne som sa po rokoch cítila opäť vo svojej koži,“ zverila sa Yasmin, ktorá všetkým ľuďom s touto chorobou odkazuje, nech si užívajú život a nezameriavajú sa na to, že im padajú vlasy. „My predsa neumierame. My žijeme,“ dodala.

Yasmin Taylor instagram 05
instagram / Yasmin Taylor