Herec Mickey Rourke možno dostáva za filmové úlohy honoráre milióny dolárov, ale napriek tomu je na zozname neplatičov. Podľa majiteľa luxusného bytu v newyorskej štvrti Tribeca totiž dodnes neuhradil nájom od októbra 2016. A dlhuje mu tak v prepočte 30 tisíc eur. Herca sa rozhodol o dlžnú sumu žalovať.
Podľa súdnych dokumentov Rourke prestal platiť nájomné vlani v októbri a dodnes peniaze nezaplatil. Na strop si navyše bez povolenia primontoval disko guľu, vyvŕtal do stien diery, rozbil zámok pri vchodových dverách a poškodil vaňu, za čo majiteľ nehnuteľnosti požaduje ďalšie peniaze. Škodu vyčíslil v prepočte na 9 tisíc eur.    Dvojizbový byt si hviezda filmov 9 a 1/2 týždňa, Iron Man a Marlboro Man, Sin City, Wrestler začala prenajímať v novembri 2014. V apríli 2016 sa herec rozhodol predĺžiť pôvodnú osemnásťmesačnú zmluvu o ďalší polrok, ​​ktorý však prestal platiť.

V roku 1994 Rourka vyhodil z hotela Plaza jeho majiteľ Donald Trump. Súčasný prezident USA vtedy tvrdil, že mu herec zdemoloval izbu s výhľadom na Central Park.

Rourke patril v 80. rokoch za sexsymbol. Odvtedy riešil problémy s drogami a alkoholom a výrazne pribral. Niekoľkokrát podstúpil plastické operácie, aby si vyhladil vrásky, čo takmer úplne zmenilo jeho tvár.