Mladík zje 150 banánov týždenne. Nikdy sa vraj necítil lepšie

1515

Dvadsaťjedenročný Brit Dane Nash už pol roka neje skoro nič iné ako banány. Fruktariánsku diétu si nemôže vynachváliť.

Dane Nash mal dlhodobé problémy s pleťou, preto pred dvoma rokmi prešiel na vegánsku stravu. Posledných šesť mesiacov ale tvorí 80% jeho stravy len banány. Mladý Brit ich začal skupovať doslova po kilách a týždenne ich zje až sto päťdesiat.

Jeho každodenná strava sa skladá z raňajok v podobe dvoch veľkých smoothie z ôsmich až dvanástich banánov rozmixovaných so špenátovými listami. Na obed si dáva rovnakú porciu banánov zmiešanými s bobuľovitým plodmi, hruškami či iným ovocím. Deň završuje veľkým zeleninovým šalátom. Ako doplnok ešte užíva vitamín B12, vitamín D a spirulinu.

Nash je názoru, že jesť len ovocie je pre ľudí prirodzené. Robia to tak aj iné živočíchy a ich zdraviu to prospieva. Množstvo civilizačných chorôb naopak jasne ukazuje, že rozmanitá strava pre nás nie je dobrá. Riešením sú podľa neho práve banány.

„Banány sú najlepšie tropické ovocie. Sú ľahko dostupné, lacné, obsahujú dostatok kalórií a výživných látok. Vďaka tejto diéte mám konečne kontrolu nad svojím zdravím a životom,“ hovorí Brit.

Odborníci sú s jeho slovami v opozícii a tvrdia, že jeho strave chýba množstvo živín, tukov a proteínov. Muž na svojom životnom štýle ale nič meniť nemieni. Nikdy sa vraj totiž ešte necítil lepšie.