Monacká princezná Stéphanie: Film o mojej matke nemal nikdy vzniknúť

5424

Princezná Stéphanie (49) pár dní pred premiérou opäť skritizovala film o Grace Kelly, ktorý otvorí filmový festival v Cannes. Monacký kniežací dvor už skôr vo vyhlásení snímku označil za nepravdivú.

Podľa Stéphanie ho ale nemali vôbec natočiť. „Tento film nemal nikdy vzniknúť. V žiadnom prípade sa na neho nebudem pozerať. Keď robíte film, ktorý je založený na historických faktoch, mali by ste sa ich držať,“ povedala Stéphanie pre francúzsky portál nicematin.com.
Autori snímky v minulosti vyhlásili, že cieľom nebolo rozprávať o skutočnej histórii kniežatstva, ale s istou fikciou zmapovať život Grace Kelly v určitom časovom úseku, a to v roku 1962, teda šesť rokov po tom, čo sa vydala za kniežaťa Rainera. Vtedy už mala dve deti.

Podľa monackého kniežaťa Alberta II. je jeho matka Grace Kelly vo filme príliš glorifikovaná, zatiaľ čo jeho otec Rainier III. je vykreslený ako manipulátor.

Prekvapivo sa čiastočne na stranu kniežací rodiny postavila aj Nicole Kidman, ktorá vo filme hrá práve kňažnú Grace. „Viem, že sa hnevá. Tiež by som sa hnevala, keby to bola moja matka. Úlohou detí je chrániť rodičia. V tomto ohľade je chápem. Nemôžem povedať nič iné, než že k ich matke cítim veľký rešpekt a úctu,“ povedala Kidman pre list Daily Mail a zopakovala, že to nemá byť životopisný film.

Film pod názvom Grace of Monaco začne 14. mája vo svetovej premiére 67. ročník filmového festivalu v Cannes. Uvedený bude v rámci oficiálneho výberu, ale mimo súťaž, v rovnaký deň vstúpi do kín nielen vo Francúzsku. V Česku a na Slovensku to bude 12. júna.