Muzikanta Františka Sahula (†45) vrahovia doslova zadupali do zeme!

 Od jeho kruté smrti uplynulo už 13 rokov

1246

Pred trinástimi rokmi sa začiatkom mája v Skuheři na Prahe-východ odohrala brutálna vražda. Dvaja mladíci Jiří Kulvejt (vtedy 18) a Jan Dvořáček (vtedy 21) po ceste z krčmy neuveriteľne surovým spôsobom umlátili a dokopali gitaristu Františka Sahula. Ten hrával napríklad aj v kapele Tři sestry.

Osudného dňa 2. mája 2008 sa Sahula vracal domov z krčmy a bol značne opitý. V lese ho náhodou stretli mladíci, s ktorými predtým popíjal. Podľa Kulvejta chceli muzikantovi pomôcť a svietili mu na cestu mobilom, potom mu ale chceli utiecť. To vraj Sahula rozzúrilo a vynadal im do zk*rvysynov.

Za brutálnu lúpežnú vraždu dostali čečenskí vrahovia starožitníka iba 17,5 roka!

Práve to malo mladíkov naštartovať. Na Sahula si počkal najprv Kulvejt. Ten ho zbil päsťami, kopal do neho a dupali po ňom. Hoci mal hudobník útočníkovi hovoriť, že nestojí o problémy a nechce sa biť, ale to mu nepomohlo. Následne k obeti pristúpil Dvořáček a predstieral, že chce napadnutému pomôcť, namiesto toho ho však kopol kolenom do tváre.

Za brutálnu lúpežnú vraždu dostal iba 10 rokov, pretože bol vraj doteraz dobrý

Sahulová hlava bola po útoku zadupána osem centimetrov do zeme a tvár znetvorená. Aj keby bola rýchlo zavolaná záchranka, hudobník nemal šancu na prežitie. Po brutálnom útoku ho mladíci okradli o 1300 Kč. Kamarát, ktorý bol pri útoku prítomný, ale nezúčastnil sa ho a čakal na zvyšných dvoch kumpánov obďaleč, dostal 200 Kč, aby mlčal. Útočníci potom chceli u svojich známych vyvolať dojem, že odišli na bowling do Kostelca, aby mali alibi. To im ale nevyšlo. Kulvejt aj Dvořáček boli za brutálnu vraždu odsúdení každý na pätnásť rokov väzenia.

Skupina Rómov lúpežne prepadla šéfa záchranky!

Štamgasti aj obsluha z krčmy sa po smrti hudobníka zhodli na tom, že Sahula bol pohodár a nemal tam konflikty. Naopak veľmi ostro sa vlani o zosnulom gitaristovi vyjadril líder kapely Tři sestry Fanánek Hagen. „Nas*al za svojho života veľa ľudí a potom sa mu to vrátilo odinakiaľ,“ povedal pre časopis Reflex. „Ku koncu sme boli radšej, keď sme ho nevideli. Býval hodne vykoľajený, už s nami nehral ani ako hosť,“ dodal, ale uviedol, že mu zároveň Sahula chýba.

Stačila jedna rana päsťou a Jakuba to stálo život! „Kámo, to bude dobré,“ upokojoval ho útočník