Poriadny plaziaci macek si to v noci zo soboty na nedeľu namieril za slobodou z podniku, ktorý sa nachádza v českých Otrokoviciach. A keďže majitelia ohlásila zmiznutie 60kilového a 5 metrov dlhého  pytóna až v utorok podvečer, plaz môže teoreticky byť až desiatky kilometrov ďaleko.

O zmiznuti pytóna informovala tamojšia polícia. „V noci zo soboty na nedeľu s najväčšou pravdepodobnosťou unikol z objektu v Otrokoviciach had – pytón tmavý v prevedení albín s dĺžkou 5 m a váhe asi 60 kg,“ uviedla tlačová hovorkyňa Monika Kozumplíková.

 Škrtič má miernu  povahu 

„Had má žltooranžovú farbu s bielymi ornamentmi. Jedná sa o škrtiča, ktorý nie je jedovatý. Zmiznutie hada oznámila jeho majiteľka až dnes podvečer,“ spresnila v utorok Kozumplíková.

Doplnila, že policajti v spolupráci so strážnikmi po hadovi pátrajú. Ako uviedla tn.cz, had má miernu povahu, avšak polícia varuje, že ak by niekto zviera videl, nemá naň siahať, ani sa nemá snažiť o odchyt. „Informujte bezodkladne políciu na linke tiesňového volania polície – 158,“ inštruoval verejnosť policajný hovorca.

 Ďaleko sa nedoplazí,  zrejme 

Zoo San Diego uvádza, že tento druh pytóna sa nepohybuje veľkou rýchlosťou, len asi 1,6 km za hodinu. Avšak vzhľadom na čas, ktorý uplynul od jeho zmiznutia, je možné, že plaz už bude pomerne ďaleko.

Opäť šelma na slobode! V Čechách pobehuje exotická šelma. Ľuďom neradia chodiť do lesa

„Bude sa schovávať niekde v šere, pod kríkmi, pretože je chladno a keďže je to tropické zviera, tak sa nebude ani nijako zásadne pohybovať,“ uviedol pre TV Nova zoológ zo Zoo Zlín, Vladimír Daněk.

Úplne jasné navyše nie je ani to, či had utiekol sám a alebo ho niekto ukradol. Majiteľ totiž choval hada v miestnosti, ktorú chcel premeniť na terárium a TV Nova dnes povedal, že na okne do miestnosti našiel stopy vlámania. „Podľa doterajšieho vyšetrovania nemôžeme ani vylúčiť, že mohol niekto hada odcudziť,“ oznámila policajná hovorkyňa Lenka Javorková.

Pečené netopiere, surové hady, tisíce psov to nájdete na „mokrých trhoch“ v Ázii