Nadalovi rupli nervy a pustil sa do Djokoviča. Tenis je viac ako jeden hráč!

1628

Prvý grandslam za rohom, namiesto tenisu sa ale všade rieši len aféra antivaxera Novaka Djokoviča (34), ktorý o svoju účasť v Melbourne bojuje výhradne právnou cestou. A nekonečná kauza už poriadne lezie krkom legende Rafaelovi Nadalovi (35).

„Novak je jedným z najlepších v histórii, to bezpochyby, ale v histórii neexistuje hráč, ktorý by bol dôležitejší ako samotný turnaj,“ hnevá sa dvadsaťnásobný grandslamový šampión. „Australian Open je oveľa dôležitejší ako jednotlivec. Nikto tu nebude večne. Roger, Novak, Borg, ani ja, ale tenis ide ďalej.“

Ako zabrániť nákaze koronavírusom? Marihuanou!

Srbskému rivalovi nepraje nič zlé. „Keď nastúpi, v pohode, keď nie, takto bude skvelý turnaj aj bez neho, tak to jednoducho je. Taký je môj uhol pohľadu,“ povedal na rovinu borec, ktorého v prvom čaká Američan Giron. „Tenis prechádza ťažkými časmi. Nezabúdajme na bubliny. Ak existuje nejaké riešenie, je to vakcína. Musíme byť očkovaní, nielen kvôli zdraviu ľudí, ale aj kvôli športu,“ pokračoval.

Po Djokovičovi ide srbská polícia! Hrozia mu tri roky väzenia! Vyšetrujú ho aj v Španielsku

Mal by si Djokovič vziať z jeho slov ponaučenie a vakcínu konečne prijať? „Neviem, či ho to ovplyvní. To záleží na ňom. Prajem mu len to najlepšie. Počas celej kariéry som s ním mal dobrý vzťah. Vážim si ho ako človeka aj športovcov, ale s mnohými vecami, ktoré v poslednom čase urobil, nesúhlasím,“ dodal Nadal.

Djokovič pridal k výhram z Australian Open a Wimbledon aj titul z US Open. V New Yorku porazil Federera

Sám prešiel covidom. „Bol som veľmi chorý a trvalo niekoľko dní, kým som sa z toho zmätoril. Hlavne prvé štyri dni boli zložité,“ priznal s tým, že ani neveril, že sa do Austrálie stihne dať dokopy.