V Kolumbii bol podľa slovenských médií zadržaný jeden z najhľadanejších Slovákov Michal Píš, ktorý je považovaný za nebezpečného obchodníka s drogami. Informujú o tom slovenské médiá. Slovenské ministerstvo spravodlivosti potvrdilo, že v zrýchlenom konaní pripravuje žiadosť na vydanie Píša na Slovensko.

Píš bol v juhoamerickej krajine zadržaný na základe medzinárodného zatykača. Informáciu ako prvú zverejnila televízia JOJ. Kolumbijské protidrogové vyšetrovacie orgány Píša označujú za cudzinca, ktorý sa ukrýval v miestnom luxusnom rezorte Manga v La Heroica v Cartagene.

Kriminalisti ho odhalili vďaka chybe, ktorú urobil, keď chcel vycestovať do inej krajiny, informoval server JOJ Noviny.sk. Ten tiež uviedol, že podľa kolumbijských detektívov je Píš vysoko postaveným drogovým pašerákom, ktorý sa chcel v Cartagene usadiť s plánom dlhodobého pobytu.

Pašerákovi kokaínu v službách Pabla Escobara v base strčili čili papričku do zadku, postrelený ušiel na oslovi

Podľa hovorcu slovenského ministerstva spravodlivosti Timoteja Lauka je Píš na Slovensku obvinený z obzvlášť závažného trestného činu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V Kolumbii bol zadržaný v nedeľu.

Na letisku v Barcelone chytili Kolumbijčana, ktorý mal pod parochňou kokaín za 30tisíc eur

Podľa Europolu patril Píš k ozbrojenej skupine pôsobiacej v Bratislavskom, Trenčianskom a Žilinskom kraji aj v Českej republike, a to zamerané na skladovanie a obchod s omamnými a psychotropnými látkami.