Otrasné detaily vraždy vlastnej dcéry († 3): Zakryl som jej oči, a potom … 18x ju bodol!

1381

Na sviatok sv. Václava sa vlani v hlave Tomáša M. (29) z Uherskohradišťa zrodil šialený plán. Žena sa s ním chcela rozviesť, preto chcel spáchať samovraždu. Namiesto seba ale brutálne zabil dcérku (+3) a syn (5) unikol smrti len zázrakom.

Pri čítaní obžaloby behal prítomným v sieni mráz po chrbte. Len vrah sedel pokojne, úplne bez emócií a ľútosti. Podľa psychológa trpí zmiešanou poruchou osobnosti. „Je vysoko narcistický, neuznáva kritiku,“ povedal Michal Pernička. Podľa blízkych bola jeho žena pre neho alfa a omega, ona ale neznášala jeho depresívne stavy, ktoré liečil marihuanou. Neuniesol, že si našla milenca. „Ja som deň pred tým vyzdvihol deti zo škôlky. Po telefóne sme sa so ženou stále hádali. Kúpil som si fľašu whisky aj víno. Mal som v pláne obesiť sa na balkóne,“ vypovedal.

Dcéra si myslela, že si s ňou bude hrať

Namiesto toho urobil úplne niečo iné. „Zmocnila sa ma nejaká panika, skrat. S deťmi som chcel byť v živote i po smrti. Dcéru som požiadal, aby išla do detskej izby a ľahla si. Dal som jej pusu na vlásky, rukou zakryl oči a potom som to urobil. Toto sa nemalo stať,“ povedal. Dieťaťu zasadil 18 bodnorezných rán dvoma nožmi. Väčší mal ostrie 16,5 cm a šírke päť. Dve rany viedli do srdca. Podľa znalca obeť zažívala veľmi bolestivé útrapy.

Vrah Chris Watts prišiel s neuveriteľným vyhlásením: Dcéry uškrtila žena, ja som potom zabil ju!

 Chlapec unikol  zázrakom 

Syn bol v obývačke a o vražde sestričky nemal tušenie. Otec vzápätí použil rovnaký scenár. „Dal som mu pusu, zakryl oči. Lenže nôž s keramickou čepeľou sa zlomil. Išiel som si pre sekáčik na mäso. Syn ma ale uhryzol a začal kričať,“ opisoval. Našťastie pod vplyvom alkoholu a práškov na spanie, ktoré si dal, skolaboval. „Chlapec sa schoval pod posteľ. Keď sa otec nedvíhal, išiel za sestrou a uvidel ju v krvi. Bude mať traumu na celý život,“ povedal jeden z príbuzných. „Ľutujem, že pre niektoré prípady neexistuje trest smrti. Nič iné si nezaslúži,“ konštatovala teta dievčatká. Súd líčenie odročil, pretože sa nedostavila matka detí.

Otec hodil svoju päťročnú dcérku z mosta! Trest smrti by bol moc mierny, plače matka

 Pokúsil sa o  samovraždu 

Obžalovaný muž je od 1. októbra 2017 vo väzbe. Z toho 10 mesiacov strávil vo väzenskej nemocnici na psychiatrickom oddelení. Podľa informácií predsedníčky senátu sa pred týždňom pokúsil obesiť na WC. Hrozí mu až 20 rokov väzenia aj výnimočný trest.