Parašutistka prežila pád z 915 metrov! Neverný manžel jej úmyselne poškodil padák

766

 

Manželstvo Britky Victorie Cilliersovej bolo v troskách. Jej manžel ju nemiloval, dlhodobo jej zahýbal, čo vôbec nevedela, a chystal sa ju opustiť. Rozvod však neplánoval. Rozhodol sa totiž, že svoju manželku zabije a začne žiť s novou ženou. Victorii v roku 2015 sabotoval pred zoskokom padák a ona sa zrútila k zemi z výšky 915 metrov. Ako zázrakom však prežila.

„Moje prvé myšlienky boli:, Som stále nažive. ‘Keď som prišla k sebe, uvedomila som si, že ležím na mäkkej pôde. Zrovna som padala 915 metrov z lietadla. Počas môjho desivo rýchleho zostupu som bojovala o svoj život, keď sa môj padák a potom aj záložný padák neotvorili správne,“ napísala o páde Victoria vo svojej knihe I survived (Prežila som), o ktorej informoval Daily Mail.

„Najskôr som pohla prstami na rukách, potom na nohách a nadýchla sa na znamenie úľavy. Všetko funguje, ako má, pomyslela som si. Som na zemi a všetko mi funguje, ako má. Keď som žmúrila do slnka, všimla som si rozmazané šmuhy z ľudí okolo mňa. Revúci hluk z ambulancie v diaľke bol stále hlasnejšie. Potom sa opäť všetko ponorilo do tmy. Keď som nabudúce otvorila oči, bola som v helikoptére pripevnená k nosidlám,“ pokračovala.

Devätnásťročná študentka vyskočila z lietadla. Kamarátke s pilotom sa ju nepodarilo udržať.

 Manžel sa správal  podivne 

„Tak to je moc, pomyslela som si. Skontrolovala som sa a necítila som žiadnu bolesť. Bola som úplne v poriadku. , Čo sa deje? ‘Snažila som sa opýtať, keď sme sa dostali na pohotovosť, ale z mojich úst nevyšla žiadne slová. Keď som nabudúce otvorila oči, bola som v malej nemocničnej posteli. Môj manžel Emile bol vedľa mňa zhrbený na stoličke,“ opísala svoje prebudenie. Správanie manžela bolo vtedy viac ako zarážajúce.

,Konečne, si hore,’ povedal bez náznaku emócií v tóne hlasu. Ani sa neobťažoval vstať zo stoličky. ,Ako sa cítiš ?,’ spýtal sa. ,Dobre. Je mi to ľúto. Nechcela som spôsobiť všetky tie ťažkosti,’ povedala som. Manžel odvetil, že je to v poriadku, a Victoria si všimla, že jej vôbec nevyhovára to, že je to jej vina. Potom sa dozvedela, že ich dve deti stráži mužova exmanželka Carla. „Ako pekné od nej,“ pomyslela si zranená.

Šialenosť dokonaná. Kaskadér letel bez padáku zo 7620 metrov,

 Pri páde si zlomila  panva 

Od lekára sa najskôr dozvedela, že má zlomenú panvu. Neskôr jej zdravotníci oznámili, že má ešte štyri fraktúry na chrbtici. „Máte veľké šťastie, že ste nažive,“ hovorili jej. Po premiestnení z pohotovosti na lôžkové oddelenie zostala Victoria v nemocnici ešte ďalšie tri mesiace. Manžel ju prestal navštevovať. Dokonca ju ani neprišiel vyzdvihnúť pri prepúšťaní. Doma bol veľmi chladný, aj keď jeho žena plakala nad tým, ako ich deti vyrástli za dobu, čo bola hospitalizovaná.

Jedného dňa potom na dvere rodinného domu zaťukali ľudia z Britskej parašutistickej asociácie. Zaujímali sa, či už polícia rozbehla vyšetrovanie, pretože v jej vybavení chýbali isté časti. Emilo dokonca súhlasil s vyšetrovaním. Vtedy už vedel, že je zle. O pár dní neskôr sa opäť ozvalo ťukanie na dvere. Tentoraz to boli policajti. „Victoria, prišli sme vás navštíviť tento večer, pretože váš manžel bol zatknutý pre podozrenie z pokusu o vašu vraždu,“ povedali zdesenej žene. Najskôr tomu nechcela vôbec uveriť.

Tragédia nemeckého parašutistu v Čechách. Neskoro si otvoril padák…

 Za pokus o vraždu  doživotie 

Polícia však prehľadala byt, v ktorom sa Emilo ukrýval, a našla v ňom iba fotografie jeho tajnej milenky. Vnútri sa nenachádzalo nič, čo by malo spojitosť s jeho manželkou alebo deťmi. Vyšetrovateľom preto hneď došlo, že chcel s inou ženou začať nový život. Victoria tomu však stále nechcela veriť. V roku 2017 – dva roky po podozrivom páde – bol Emilo zatknutý a obvinený z pokusu o vraždu. Nakoniec bol odsúdený na doživotie za mrežami. Aj pokiaľ sa bude v base správať slušne, skôr ako za 18 rokov ju opustiť nemôže.

Ako jediná prežila pád lietadla, potom 11 dní blúdila pralesom