V jej žilách kolovala krv dvoch slávnych dynastií boháčov – Rothschildovcov a Goldsmithovcov. Z miliárd svojich predkov však Iris Annabel Goldsmithová († 15) nič nezdedí.

Zatiaľ nie je jasné, čo sa presne na rodinnej farme stalo. Vie sa len, že tam Iris trávila prázdniny a na poli mala nehodu na terénnej štvorkolke. „Zavolali nás v pondelok o 15:15 k dopravnej nehode,“ povedal hovorca záchrannej služby. „Poslali sme sanitku, vrtuľník, tím intenzívnej starostlivosti a dvoch ďalších záchranárov.“ Ich úsilie bolo márne, dievča čoskoro zomrelo. „Jej smrť nevyšetrujeme ako podozrivú,“ dodal hovorca polície.

 Miláčik  rodiny 

Iris platila za vzornú študentku internátnej dievčenskej školy, obľúbenou medzi spolužiakmi i kantormi. „Bola krásna, očarujúca, inteligentná, ten najmilší človek, akého môžete stretnúť,“ popisuje ju pre denník Daily Mail rodinný priateľ. „Všetci v rodine ju zbožňovali. Zdedila otcov šarm, po mame mala bohémsku charizmu.“

Rodina dostala poďakovanie od ľudí, ktorým synove orgány zachránili život

Jej otcom je Ben Goldsmith (38), finančník, ekológ a poradca na ministerstve životného prostredia. Mama Kate Emma Rothschildova (37) pracuje v hudobnom priemysle. Hoci sú obe rodiny židovské, brali sa v anglikánskom kostole. Manželstvo však vydržalo len deväť rokov, rozviedli sa roku 2012 po Katinej afére s americkým rapperom. Vedľa Iris majú ešte dvoch synov.

 Viete, že … 

Obe rodiny pochádzajú z Nemecka. Goldsmithovci si pôvodné meno Goldschmidt poangličtili v 19. storočí. Bankársky a uhlobarónsky klan Rothschildovcov zanechal výrazné stopy aj v bývalom Československu na Ostravsku, kde pôsobil až do druhej svetovej vojny.

Drsné hádky pre neveru v kráľovskej rodine. Výčitky princa Williama Laure