Podivín z chatrče dobodal psíka, kňučiace zviera našla manželka starostu

404

V obci Kalinov na východnom Slovensku našli nariekajúceho psa s bodnými ranami. Vydesené zviera sa ukrylo pri dome starostu, kam za ním prišla veterinárka aj polícia. Útok má údajne na svedomí muž, ktorý žije v odľahlej chatrči.

Krátko po šiestej hodine večer vo štvrtok 21. januára začula nariekanie zraneného psa manželka starostu, ktorá sa ho vydala hľadať. „Strašne tu zavýjal, manželka ho v dome počula. Tak sa obliekla a išla von, ale nemohla ho nájsť. Potom prišiel aj syn, spolu išli po krvavých stopách. Psa našli. A keď sa vrátili, objavili aj nôž,“ popísal situáciu starosta obce Ivan Sivák.

Podľa spravodajstva televízie JOJ na miesto dorazila polícia a veterinárka, ktorá zranené zviera previezla do ambulancie, kde ho dôkladne prezrela. „Myslím si, že ide o bodnú ranu nožom, respektíve tržnú ranu ním spôsobenú,“ zhodnotila vyšetrenie lekárka Lenka Lisá.

Našťastie to psík schytal len raz. Dostal injekciu a niekoľko stehov. „Psík určite nepôjde naspäť, nie je čipovaný, takže zo zákona nikomu nepatrí,“ konštatovala veterinárka s tým, že zviera sa dostane do rúk občianskeho združenia v Humennom.

Kedy už skončí týranie psov v rómskych osadách? Kvôli vážnej kožnej chorobe šteňa takmer ubili na smrť

„58 ročný muž zaútočil na psa a spôsobil mu zranenie, ktoré si vyžiadalo veterinárne ošetrenie,“ uviedla hovorkyňa Krajského riaditeľstva policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová. Psík sa pritom do obce pritúlal nedávno.

Okrem rodiny starostu ho kŕmili aj ich susedia, a tak bol zvyknutý pred ich bránkami čakať na jedlo. Preto Ivana Sivák prekvapilo, že si útočník vybral za obeť práve jeho. „Humenskí vyšetrovatelia započali trestné stíhanie vo veci priestupku týranie zvierat,“ dodala k veci Ligdayová.

Odporné týranie slonov pre potešenie turistov. V zoo bijú slonov a bodajú ich do chobotov!

Podozrivý muž je podľa slov miestnych čudák a samotár. Žije v odľahlej chatrči bez vody a elektriny, do tejto chvíle však nevykazoval problematické správanie. „Povedal mi, že inak by už nemohol existovať,“ prezradil na muža starosta. Za ohavný čin, kedy zranil dôverčivého psíka, mu hrozia až dva roky za mrežami. Psík sa zo zranenia aj traumy v súčasnosti uzdravuje.