Príbeh vraha: „Ešte aj na mŕtvom vydieračovi chcela zarobiť peniaze“

1470

43-ročná Dr. Ruth Martheiová sa jednej noci rozhodla. Nebude ďalej platiť. Tomu vydieračovi treba zavrieť ústa. Navždy. Veď má proti nej dôkazy, vie čosi o smrti jej manžela. Nejako sa dozvedel, čo sa vtedy na dovolenke stalo.
avizo vrahPred tromi rokmi odišla s manželom na dovolenku k Stredozemnému moru. Vtedy mal jej manžel Werner 38 rokov, práve uzavrel životnú poistku v prospech ženy, splatil dom a manželka ho mala dosť. Utopil sa na výlete člnom. Manželka Ruth skasírovala poistku, zdedila dom aj auto. Všetko išlo hladko, až kým sa nezjavil svedok a vydierač.

Ruth Martheiová začala hľadať nájomného vraha prostredníctvom Kristiny W., čašníčky z baru nevalnej povesti. Tá jej hneď na začiatku oznámila:
„Nechať zmiznúť takéhoto vydierača nebude lacné. Potrebujem na to dvoch chlapov. Zaplatíte mi 160 000 mariek. Idete do toho?“
Na druhý deň čašníčka v krčme predstavuje lekárke dvoch mužov, údajných nájomných vrahov. A žiada lekárku, aby všetko ešte raz vysvetlila. Do kvetináča pri stole však schovala magnetofón.
Na páske si možno vypočuť celý diabolský vražedný plán pani doktorky. Tá na tretí večer priniesla Kristine požadované peniaze za vraždu a presný popis, ako si to predstavuje.
Kristinina výpoveď podľa pásky:
„Ešte aj na mŕtvom vydieračovi chcela zarobiť peniaze. Mali sme pri požiari auta zvlášť spáliť ruky a nohy obete a vytrhať mu všetky zuby. Aby ho nebolo možné spoznať. Pretože ona mu chcela dať novú identitu. Už si preňho aj vymyslela nové meno – Ronald Seller. A na toto meno chcela uzavrieť životnú poistku, samozrejme v jej prospech. Veď to bolo šialenstvo!“

A tu sa predbežne končí prípad dvojnásobnej vrahyne – lekárky Ruth. Pri takejto objednávke zaváhali aj profesionáli a čašníčka Kristina radšej odovzdala vražedné peniaze a pásky prokurátorovi. Aby náhodou po roku nemusela ona uzavrieť životnú poistku v prospech nenásytnej a sadistickej lekárky.

MARTHEIOVÁ 97 / 0499