Šikanovaného chlapca sa zastali celebrity Bieber, Snoop Dog..

1913

Šikanovaného chlapca sa zastali celebrity Bieber, Snoop Dog..Mamička školáka Keatona Jonesa z amerického mesta Knoxville v štáte Tennessee na sociálnych sieťach zverejnila video, na ktorom si jej syn sťažuje na šikanovanie. Nešťastný chlapec s plačom priznal, že sa mu deti posmievajú a nechápe, prečo to robia. Video neuniklo pozornosti celebrít, ktorí Keatona podporili.

Katy Perry, Victoria Beckham, Chris Evans, Penélope Cruzová, Snoop Dogg, kapela Nickelback či Justin Bieber. To sú niektoré z hviezd, ktoré sa vyjadrili k videu šikanovaného školáka. Zábery zaobstarala chlapcova matka, ktorá ho vyzdvihla zo školy, pretože sa bál ísť na obed.

Keaton na videu, ktoré jeho matka natočila a zverejnila s jeho súhlasom, hovorí, že sa mu deti v škole posmievajú kvôli nosu, hovoria mu, že je škaredý a že nemá kamarátov. Polievajú ho mliekom alebo mu do oblečenia napchajú šunku.

„Zaujímalo by ma, prečo ľudia šikanujú? Aký to má zmysel? Prečo majú radosť z toho, že si vyberú nevinnú obeť a nájdu spôsob, ako k nej byť hnusný? Nie je to správne. Ľudia, ktorí sú iní, nemusí byť kritizovaní. Nie je to ich chyba,“ hovorí s plačom školák.

Jeho matka Kimberly Jonesová vyzvala ostatných ľudí, aby sa porozprávali s deťmi o šikanovaní a poďakovala všetkým za podporu.

Spevák Justin Bieber chalana pochválil za odvahu prehovoriť o šikanovaní, povedal, že je legenda a vyzval svojich fanúšikov, aby ho sledovali na sociálnych sieťach. Na Instagramu sa hneď objavili skupiny podporujúce Keatona a tiež hashtag #standwithkeaton.

Syn amerického prezidenta Donald Trump mladší zase pozval Keatona Jonesa aj s celou rodinou na návštevu Bieleho domu.

Niektorí ľudia na sociálnych sieťach ale upozornili na Keatonovou matku. Je im vraj ľúto, čo chlapec v škole zažíva a nezaslúži si to. Kimberly Jonesová však vo svojich príspevkoch v minulosti zverejňovala vlajky južanskej Konfederácie a mala rasistické narážky.