Slovenskí policajti zadržala sériového vraha Jána K. podozrivého zo 4 vrážd! Bránil sa samopalom

1059

Des, ale aj úľavu pocítili obyvatelia niekoľkých obcí pod Tatrami, keď polícia po šiestich rokoch márneho pátrania konečne zadržala údajného sériového vraha, ktorý je v regióne zrejme strojcom nejedného nešťastia! Ján R. sedí už pár dní vo väzbe. Zadržala ho až policajná hliadka, na ktorú dokonca strieľal samopalom!

Prvá vražda zo série 4 krutých mordov v okresu Kežmarok sa stala v zime 2015. Viditeľne krívajúci páchateľ prišiel krátko pred záverečnou na benzínku s pištoľou v ruke a bez varovania zastrelil predavača Erika K. (†24), priamo do srdca. Ten na pumpe robil len rok, mal priateľku a privyrábal si rozvozom tovaru. Vraždu sa nedarilo objasniť celých šesť rokov, teraz sa ale zdá, že sa veci pohli lepším smerom.

Na benzínke, kde zavraždili pumpárku Janu, vyčíňali lupiči! Obsluhu stanice čakal šok

K smrti zarmútení rodičia zavraždeného Erika vždy trpezlivo čakali, až spravodlivosť zaúraduje. Vedia ale, že tok času nikdy nikto nezmení. „Mne to syna nevráti, v ničom by mi to nepomohlo, keby vraha dopadli. Prišli sme o dieťa, znášame to hrozne. Som veriaca, verím, že bude vzkriesený,“ uviedla krátko po tragédii Erikoveho mamička.

Od práce na benzínke, kde Erik často slúžil úplne sám, svojho syna odrádzala. „Bála som sa o neho. Volala som si s ním asi hodinu predtým, čo sa to stalo. Ešte som mu hovorila, nech si dáva pozor. Volal potom aj manželovi, že zlacnela nafta, či si nechce prísť natankovať …,“ povedala pred šiestimi rokmi zdrvená Erikoveho mamička.

Kolegyne z druhej benzínky neďaleko tej, v ktorej pracoval mladý muž, dali po vražde výpoveď, nechceli byť ďalšími, na koho by vrah zamieril.

Držali mi pištoľ pri hlave, opísal mrazivé okamihy taxikár, ktorý viezol vrahov pumpárky

 Polícia omylom zadržala  nevinného 

Krátko po nemilosrdnej poprave nevinného pumpára to vyzeralo, že prípad bude rýchlo uzavretý. Policajný pes len pár dní po vražde zachytil 150 metrov od benzínky stopu a polícia pár mesiacov nato obvinila kuchára Lukáša (36) z Veľkej Lomnice.

Do domu, kde Lukáš s rodinou býval, mu vtrhol celý autobus zakuklencov a odviedol ho do cely predbežného zadržania. Putá dostala dokonca aj jeho babička, v tej dobe práve čerstvo po operácii. Už po pár hodinách ale bolo jasné, že došlo k veľkému omylu. Lukáš sa od tej doby za policajný prehmat, ktorý citeľne ovplyvnil ďalší život jeho rodiny, súdia za finančnú odškodné, najmä pre ujmu na povesti. Susedia a „vlastne celé Slovensko“ sa totiž na neho dlhé roky pozerali cez prsty. Súd mu ale ani po šiestich rokoch zatiaľ nič nepriznal.

„Streľte ma do hlavy!“ kričal vrah, ešte kým stačil zavraždiť policajta, potom ho zneškodnili

 Má mať na rukách krv  viacerých 

Teraz všetko nasvedčuje tomu, že pravý Erikov vrah je konečne pod zámkom. Polícia zadržala a drží vo väzbe istého Jána R. z obce Vojňany v kežmarskom okrese. Toho vyšetrovatelia podozrievajú aj z vraždy dvoch snúbencov Danky (35†) a Štefana (†41) z roku 2017 a z vraždy dôchodcu Jozefa L. (†77), ktorého ľudia našli zastreleného v lese v roku 2019.

Ján K. sa dostal do rúk spravodlivosti v podstate náhodou. Policajná hliadka ho chcela na ulici skontrolovať a on proti nej pozdvihol samopal a vystrieľal na ňu rovno celú dávku. Polícia to oznámila v stredu 6. októbra. Zaistenému Jánovi K. hrozí výnimočný trest a môže tak zvyšok života stráviť za mrežami.

Brigádnik (†20) na benzínke schytal guľku do hlavy. Nechcel predať pivo zákazníkovi bez rúška

 Nemať alibi, dodnes sedím, hovorí  nevinný 

Pred šiestimi rokmi neprávom obvinený kuchár Lukáš správu o zadržaní domnelého údajného vraha privítal s uľahčením. „Som šťastný, že vypátrali skutočného páchateľa. Keby som ale nemal na ten januárový večer, čo sa tá vražda stala, alibi, asi dodnes sedím v base,“ myslí si Lukáš. „Zadržali ma vtedy len preto, že sme boli s Erikom kamaráti. Obrátilo mi to život naruby. Som kuchár, nie zločinec,“ dodal pre web Plus jeden deň. Aj Lukášovým rodičom spadol po oznámení, že má polícia podozrivého, veľký kameň zo srdca.

Sériový vrah sa stal obeťou vraždy!

 Prišli aj o druhého  syna 

Jediní, kto o správe, že možno konečne chytili pravého Erikovho vraha, ešte nevedia, sú Erikovi rodičia. Podľa ich príbuzných, s ktorou hovorili reportéri webu pluska.sk, sa odsťahovali a zbavili sa aj televízie. „Sme radi, že to nevedia, neviete si predstaviť, čo po Erikovom smrti prežívali,“ uviedla medzi dverami príbuzná. Nebola to jediná ich tragédia. Podľa miestnych obyvateľov totiž nešťastní manželia po smrti Erika pár rokov nato prišli aj o druhého syna.