Slovenka Michaela K. sa postavila v utorok spolu s Jánom M. pred českobudějovickým súdom kvôli dvojnásobnej vražde manželského páru z Písku.

Podľa polície spoločne dobodali manželský pár. Ten sa pri tom k žene správal, ako by bola ich dcéra. To ale ešte bezpochyby netušili, že Michaela K. má podľa znalcov potrebu si vždy opatriť, čo chce, a robí tak bez ohľadu na použité prostriedky.

V utorok pokračovalo trestné stíhanie Michaely s Jánom, ktorí podľa obžaloby v januári 2018 zavraždili manželský pár na Písecku. Ich motívom bola vraj lúpež. Hrozí im za to až výnimočný trest. Súd mal na programe analýzy znalca v oblasti psychológie Václava Snorky.

 Ona si vezme, čo chce, on ju  bráni! 

„Vadí jej, že niektoré veci nemá a chce ich mať. Môže sa ich snažiť získať akokoľvek,“ povedal Šnorek k Michaele K. Podľa neho navyše medzi párom fungoval asymetrický vzťah. „Ján M. mal snahu chrániť Michaelu K., to ona nie. Aj k jeho osobe sa vyjadrila pomerne negatívne,“ uviedol znalec .

Obaja obžalovaní, ktorí pochádzajú zo Slovenska, odmietli pred súdom vypovedať. Partneri ukradli zavraždeným 400tisíc korún (16tisíc eur), následne utiekli do Rumunska, kde ich zadržala polícia a odovzdala späť do Českej republiky.

Slováci vraždili v Česku: Brutálny manželský pár vrahov natočila kamera!

Dvadsaťdeväťročná Michaela K. a o päť rokov starší Ján M. vlani v januári navštívili manželský pár v ich mobilnom dome na Písecku údajne kvôli obchodu. „Jednalo sa o zámienku na spoluprácu ohľadom predaja elektrospotrebičov,“ povedal štátny zástupca Petr Cigánek.

Michaela K. manželov poznala, pretože u nich v minulosti pracovala, preto sa vracala do známeho prostredia. Podľa svedkov, ktorí predtým na súde vypovedali, brali manželia Michaelu ako dcéru. Januárová návšteva sa podľa obžaloby zmenila v roztržku. Slováci napadli manželov nožom a niekoľkokrát ich bodli do krku, tyla alebo hrudníka.

Beštiálnym manželom súd zrušil doživotný trest za vraždu zberateľa mincí!

Ján M. postupne výpoveď menil. V jednej verzii napríklad tvrdil, že s ním a Michaelou boli v mobilnom dome ešte ďalši dvaja muži, ktorí chceli manželov okradnúť. Podľa tejto verzie si obžalovaný nepamätá, kto vlastne v hádke útočil.