Španielski nudisti prehrali spor o známu pláž. Naháčov čaká pokuta

1674

    Najvyšší súd zamietol odvolanie Španielskeho zväzu naturistov proti miestnemu zákonu, ktorý zakazuje nudistom používať pláže v historickom prístavnom meste.

    Zväz tvrdil, že nudizmus by mal byť považovaný za základné právo slobody ideológie chránené španielskou ústavou.

    Súd však s týmto argumentom nesúhlasil a rozhodol, že miestny úrad Cádizu má právo rozhodovať o správnom využívaní verejného priestoru, rovnako ako svojich služieb, zariadení či infraštruktúry. Dodal, že zväz neposkytol presvedčivý dôkaz o tom, že by nudizmus bol v súčasnosti prijateľný pre väčšinu užívateľov pláže.

    Rozhodnutie sa vzťahuje na pláže, ktoré sa tiahnu okolo starovekého mesta. Nudisti môžu používať pláže, ktoré sú mimo právomoc mesta.

    Zväz tiež tvrdil, že mestské zastupiteľstvo Cádizu sa snaží vrátiť svet sociálnemu pokroku, ktorým Španielsko prešlo v posledných desaťročiach, keď rozhodlo, že nahým návštevníkom pláže môže byť uložená pokuta až 750 eur.

    Cádiz patril medzi najbohatšie mestá Španielska a najrušnejšie prístavy na svete, keď potom, čCez doky prístavu prúdilo zlato a striebro španielskej ríše a mesto sa stalo architektonickým skvostom, ktorý navštevujú húfy turistov.o Krištof Kolumbus objavil Ameriku, získal monopol na obchod s Novým svetom.