Telo štvorročného dievčatka našli na brehu Rýna. Jej 22 ročného záchrancu zabil infarkt

459

Päť dní trvalo pátranie po štvorročnom dievčatku, ktoré skončilo v rieke po prevrátení nafukovacieho člna na Rýne neďaleko Štrasburgu. Záchranári bohužiaľ nepriniesli dobré správy. Dievčatko je po smrti.

V utorok francúzska polícia oznámila, že našla telo štvorročného dievčatka, ktoré bola nezvestná po tom, čo sa na Rýne prevrátil čln so štyrmi ľuďmi. Informovala o tom agentúra AFP. Nehoda, ktorá sa odohrala v zakázanej zóne, si tak vyžiadala až štyri obete.

Ďalšie a ďalšie utopené deti! Rodičia sledujú telefóny, nie bazén, hovorí záchranár

Nafukovací čln s dvoma dospelými a dvoma deťmi sa prevrátil vo štvrtok na Rýne neďaleko francúzskeho Gerstheimu. Utopili sa pritom 29-ročný muž a šesťročné dievčatko, ktorí sa plavili priamo v člne, a jeden 22-ročný muž, ktorý skočil z brehu do rieky, aby im pomohol. Toho podľa zahraničných médií zrejme zabil infarkt.

Telo štvorročného dievčatka z člna, ktoré bolo od nehody nezvestné, sa našlo na nemeckom brehu Rýna. Podľa AFP ju už identifikovali jej rodičia. Jeden dospelý z člna štvrtkové nešťastie prežil.

Hrozný príbeh so šťastným koncom. Chlapca prisal vypúšťací odtok v bazéna. Pod vodou bol 9 minút…

Skupina z nemeckého mesta Offenburg, ktorá vyrazila minulý štvrtok na prechádzku, sa v čase prevrátenia člna pohybovala v miestach, kde je plavba lodiek zakázaná, informovala agentúra AFP.