Ďalšie a ďalšie utopené deti! Rodičia sledujú telefóny, nie bazén, hovorí záchranár

950

V Nemecku rastie počet utopených detí, to podľa Nemeckej spoločnosti pre záchranu životov súvisí s posadnutosťou ich rodičov mobilnými telefónmi. Spoločnosť tak vyzvala rodičov k zvýšenej pozornosti počas rekreácie pri vode.

Podľa denníka The Guardian sa v Nemecku tento rok utopilo viac ako 300 ľudí. „Príliš málo rodičov a starých rodičov sa riadi radou: akonáhle je vaše dieťa alebo vnúča vo vode, odložte svoj chytrý telefón,“ uviedol hovorca združenia záchranárov Achim Wiese.

Organizácia okrem iného viní školy, že neponúkajú povinné lekcie plávania už od útleho veku. Medzi utopenými je podľa denníka viac ako 20 detí mladších ako 15 rokov a 40 mladých žien a mužov vo veku medzi 16 a 25 rokmi. V nebezpečenstve sú aj starší ľudia, ktorí plávajú príliš ďaleko od brehov, varujú odborníci.

Nemecký plavecký zväz (DSV) varoval, že kvôli nedostatočnej štátnej pomoci plaveckých kurzov sa z Nemecka môže stať krajina neplavcov. Ľudia totiž podľa zástupcu zväzu Axela Dietricha často nevedia, ako sa vo vode správať.