Švajčiarsky startup Elextra bude svoj elegantný elektromobil ručne montovať v Nemecku. Plánuje však vyrobiť len 100 kusov, a tým zaistiť jeho exkluzivitu. Plne elektrické vozidlo dokáže z nuly na sto zrýchliť za iba 2,3 sekundy, pričom na jedno nabitie dokáže prejsť až 643 kilometrov.

Vďaka moderným technológiám dokáže elektromobil ponúknuť čistú jazdu. Vyrába sa z uhlíkových vlákien a pýši sa dvoma motormi, a tak sa pod kapotou skrýva 680 koní. Potešujúcou správou je, že maximálna rýchlosť, ktorú dokáže Elextra dosiahnuť, je 250 kilometrov za hodinu. So zrýchlením z nuly na sto za 2,3 sekundy dokonca prekonáva Teslu Model S.
    „Cieľom Startup Elextra je spojiť čisté línie pripomínajúce najzaujímavejšie talianske superšporty, elegantnou konštrukciou a dnešnú pokročilú technológiu,“ uvádza Robert Palm, CEO spoločnosti Elextra.V elektromobilu sú štyri miesta, štyri dvere, takže na prechádzku sa môže vydať celá rodina. Hoci je automobil navrhnutý vo Švajčiarsku, bude zostrojený neďaleko Stuttgartu. Cena elektromobilu ešte nie je známa.