Tereza H. konečne oslavuje víťazstvo! Najvyšší súd v Islamabade vydal písomný príkaz, ktorý Češke dovoľuje, aby opustila Pakistan a odletela spolu so svojím otcom do rodnej krajiny. Dvadsaťpäťročná rodáčka z Uherského Hradiště sa vráti do domoviny po viac ako štyroch rokoch.

V piatok 8. apríla rozhodol Najvyšší súd v pakistanskom Islamabade, že colníci Terezu H. už naďalej nemôžu zadržiavať v krajine, a dvadsaťpäťročná žena sa tak môže vrátiť do Česka. Avšak ani po verdikte nemohla rodáčka z Uherského Hradište opustiť krajinu. Musela počkať, kým sudca vydá rozkaz, ktorý jej umožní nasadnúť do lietadla.

Tajný útek pašeráčky heroínu z Pakistanu?! Češka Tereza oslobodená z drogových zločinov podľa colníkov opustila krajinu

„Na základe písomného príkazu Najvyššieho súdu v Islamabade sa Tereza vráti domov. Tereza a jej otec čakajú na písomné rozhodnutie Isámábádu,“ uviedol v sobotu 9. apríla miestny zdroj, ktorý prípad Terezy sleduje od samého začiatku. Podľa neho že sudca Amir Farúq príkaz vydá najskôr v pondelok 11. apríla, čo sa tiež stalo!
Tereza, ktorá bola na letisku v Láhaure zadržaná colníkmi v januári 2018, sa dočkala a po viac ako štyroch rokoch sa môže vrátiť do rodnej krajiny.

„Skvelá správa pre Terezu. Najvyšší súd v Islamabade vydal písomný príkaz. Tereza čoskoro opustí Pakistan. Sudca Amir Farúq vydal štvorstránkový písomný verdikt. Tereza odnesie tento písomný príkaz na letisko, odkiaľ jej bude umožnené ľahko odletieť,“ uviedol zdroj a Blesku poskytol na nahliadnutie dokument, ktorý sudca vydal. 

Tereza čo nevidieť opustí Pakistanské väzenie! Po vyhranom odvolacom súde začala baliť! 

„Navrhovateľka bola zatknutá na letisku v Láhaure 10. januára 2018 na základe tvrdenia, že mala v držbe 8,5 kilogramov heroínu,“ stojí na začiatku príkazu s tým, že neskôr bola súdom odsúdená na 8 rokov a 8 mesiacov vo väzení. Proti rozsudku sa ale odvolala a 1. novembra minulého roku bola oslobodená od obžaloby. Tereza však ani po zbavení obžaloby a prepustení z väzenia nemohla odletieť zo zeme. Do jej prípadu sa vložili colníci, ktorí zadržiavali jej osobné veci a cestovný pas. Tereza sa tak opäť zaplietla do súdneho sporu.

„Právny zástupca colníkov sa domnieva, že by Tereza nemalo byť dovolené vrátiť sa domov,“ uviedol zdroj vtedy. Nakoniec však jej veci boli odovzdané jej advokátovi Sajf ul-Mulúkovi a Tereza vyhrala spor na súde. „Právny zástupca odvolateľky okrem iného tvrdil, že vo svetle rozsudku Najvyššieho súdu bola odvolateľka oslobodená od viny a nie je proti nej vedené žiadne konanie. Bolo predložené, že je cudzej štátnej príslušnosti a musí sa vrátiť do svojej krajiny, že odmietnutie vydať povolenie na odchod odporcom je bez akéhokoľvek zdôvodnenia alebo podkladu,“ stojí vo vyššie zmienenom príkaze s tým, že hoci bola Tereza oslobodená od obžaloby, colníci sa nevzdali a napadli rozhodnutie súdu.

Pakistanci sa búria kvôli zadržaniu pašerácky Terezy. Padajú tučné odmeny

Prebieha teda trestné odvolanie, ktoré podalo štátne zastupiteľstvo. Práve prokurátor sa obáva, že po tom, ako Tereza opustí Pakistan, v prípade, že dôjde v jej prípade opäť k zvratu, nevráti sa do Pakistanu, aby nastúpila do výkonu trestu. Avšak podľa príkazu vydaného Farúqom, ani tento argument nestačí na to, aby Tereze bránili vycestovať zo zeme, „pretože neexistuje žiadny zákon, že by osoba mala zostať v krajine,“ píše Farúq v príkaze.

Zatkli sexy pašeráčku heroinu, Češku Terezu.