Hoci má automobilová spoločnosť Tesla ešte len vypustiť cenovo dostupný Model 3, už premýšľa nad výrobou ďalšieho elektromobilu, tentoraz s označením Model Y. Elon Musk, CEO Tesly, zverejnil hospodárske výsledky spoločnosti, pričom pri tejto príležitosti oznámil, že v roku 2020 začne s výrobou revolučného modelu Y.

Vizionár hovoril o Modelu Y už v minulom roku, ale od tej doby sa neobjavili žiadne podrobnejšie informácie. Jediné, čo vieme, je, že by sa malo jednať o priestranné SUV, teda väčšia verzia súčasného Modelu 3. Ale na detaily si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Špekuluje sa navyše o tom, že by vozidlo mohlo disponovať solárnou strechou, väčším nákladným priestorom a dojazdom až 383 kilometrov na jedno nabitie.

Tesla zverejnila aj ekonomické výsledky za prvý štvrťrok tohto roka, z ktorých je zrejmý viac ako dvojnásobný medziročný nárast tržieb a to na 2,7 miliárd dolárov. Aj napriek tomu je spoločnosť v strate a z pôvodných 282,3 miliónov sa strata navýšila na 330,3 miliónov dolárov.

V prvom kvartáli ale akcie spoločnosti stúpli o 30 percent, čo znamená, že akcionári do nej vkladajú dôveru.