Neznámy útočník v nedeľu večer v centre Kyjeva zastrelil trojročného syna ukrajinského politika a podnikateľa Vjačeslava Soboleva (48). Práve on mal byť zrejme cieľom paľby.

Ukrajinskí policajti pátrajú po atentátnikovi, ktorý v nedeľu večer v Kyjeve strieľal na voz kyjevského regionálneho politika a podnikateľa Vjačeslava Soboleva. Ten sedel za volantom a zrejme bol cieľom útoku.

Pod informácií ukrajinských médií sa v čiernom vozidla značky Range Rover nachádzala v čase útoku okrem Soboleva aj jeho žena Inna a ich trojročný synček Saša.

Strely boli zrejme adresované politikovi, avšak zasiahli jeho syna. Chlapec neprežil. „Dieťa následkom strelného zranenia zomrelo v ambulancii cestou do nemocnice,“ uviedlo ukrajinskej ministerstvo vnútra na facebooku.

Obeť rozomleli v mlynčeku na mäso! Spomienka na brutálne vraždy slovenskej mafie

Viačeslav Sobolev je podnikateľ pôvodom z Donecka. V meste Kyjev pôsobí ako regionálny zástupca a je členom rozpočtového a finančného výboru.

Ulice Kyjeva neboli dejiskom atentátu na verejnú osobu prvýkrát. V roku 2016 bomba nastražená v aute zabila bieloruského novinára Pavla Seremeta, priateľa ruského opozičného politika Borisa Nemcova. Ten bol o rok skôr zastrelený na ulici v Moskve.

Bývalý príslušník gangu piťovcov bratislavského podsvetia si vypočul rozsudok