V rozhovore poskytnutom rádiu BBC to uviedol producent Callum McDougall. Craig sám pred časom povedal, že by si radšej podrezal žily, než aby znovu hral agenta 007.
Štyridsaťosemročný Brit je podľa McDougall „rozhodne prvou voľbou“. „Boli by sme hrozne radi, keby sa Daniel vrátil ako Bond,“ uviedol producent.
Craig vlani vyhlásil, že by si „radšej podrezal žily“, než aby sa vrátil na plátno ako Bond, a ak by sa nakoniec pre natáčanie predsa len rozhodol, urobil by to „len pre peniaze“. Na otázku, kto by ho mal nahradiť, vtedy uviedol, že je mu to srdečne jedno.
O zmene filmového predstaviteľa hrdinu napínavých románov Iana Fleminga, ktorý ho do služieb britskej kráľovnej dal prvýkrát začiatkom 50. rokov minulého storočia, sa diskutuje dlho. Medzi favoritov na nového Bonda sa objavila mená írskeho herca Aidana Turnera či Britov Toma Hiddleston a Idris Elby.


Poslednou Craigovov bondovkou bol vlani uvedený Spectre, ktorý po celom svete zarobil zhruba 880 miliónov dolárov. Celkom britský herec nakrútil štyri filmy ako „agent s povolením zabíjať“: Casino Royale, Skyfall, Quantum of Solace a Spectre.
Na začiatku septembra sa objavila v médiách informácia, že tvorcovia bondoviek Craigovi ponúkli za natočenie ďalších dvoch dielov 150 miliónov dolárov.

007-bond-2